Astronomia - praktyczne wykorzystanie pakietu

Praktyczna praca z pakietem ASTRONOMIA

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Jako zespół Eduka Center chcemy wspierać pracę pedagogów, a także aktywnych rodziców!
Na naszej stronie z pomocami do pracy z dziećmi, TUTAJ, możecie znaleźć liczne pomoce edukacyjne, które będziecie mogli wykorzystać na zajęciach czy też w domu z dziećmi.
Zawsze stawiamy na kreatywność, oryginalność i naukę poprzez świetną zabawę, także na pewno znajdziecie coś dla siebie i najmłodszych w naszych edukacyjnych propozycjach!
Regularnie pokazujemy wam nasze propozycje pakietów, jednak wiemy, że praktyczne ich wykorzystanie jest najważniejsze.
W tym artykule chcielibyśmy opisać praktyczne wykorzystanie niezwykłego pakietu ASTRONOMIA, który oczywiście znajdziecie na naszej stronie.
Pakiet Astronomia to idealna propozycja dla małych odkrywców, zafascynowanych astronomią, tematyką kosmosu, planetami!

Jest to pakiet, w którym znajdują się karty trójdzielne podzielone na kategorie: planety oraz astronomia.
Co oznacza trójdzielność kart?
Otóż to, że plansze składają się z trzech elementów: karty z podpisem, karty bez podpisu i z podpisu. To właśnie dzięki trójdzielności, dzieci są w stanie dopasować napis do obrazka i dokonać kontroli błędu (dzięki karcie z podpisem).
Ważne jest to, że przygotowane przez nas karty spełniają wymogi Polskiego Instytutu Montessori, co na pewno będzie świetną wiadomością dla osób zainspirowanych tą pedagogiką!
W zdjęciach poniżej zobaczycie jak wygląda to podczas pracy z dzieckiem! 🙂


Jeśli chodzi o karty z zakresu Astronomii, dostępne są takie pojęcia jak planetoida, galaktyka, planeta karłowata czy meteor. Karty wykonane są z dużą estetyką, a zalaminowane mogą posłużyć długi, długi czas!
Dziecko poszerzy swoją wiedzę na temat astronomii i rozbudzi swoją ciekawość!
Prócz kart trójdzielnych, w pakiecie znajdziecie także ciekawe ćwiczenie, które jednocześnie jest dobrą zabawą. Ćwiczenie nosi nazwę POD LUPĄ. Zadaniem dziecka jest zaznaczenie klamerką (bądź też innym elementem) odpowiedniego kwadracika. Planety zostały maksymalnie powiększone, a zadaniem dziecka jest odgadnięcie, o którą z nich chodzi.


Wszyscy kochamy ciekawostki dlatego w pakiecie takim jak ASTRONOMIA nie mogło ich zabraknąć! Ciekawostki dopasujcie do obrazka z podpisem, uzupełniając tym samym swoją wiedzę! 🙂
U nas zabawa z astronomią trwa w najlepsze. Rozbudzamy ciekawość i już wiemy, że kosmos to ogromnie ciekawy temat! Można o nim rozmawiać i rozmawiać, a z pakietem Eduka Center również bawić się, rozwijając swoją wiedzę przy tym!
My dodatkowo w ćwiczeniach używamy ruchomego alfabetu do odwzorowania napisów pod obrazkami 🙂
Jak widać….pakiet edukacyjny można wykorzystać na wiele sposobów!


Polecamy wam zagłębienie się w temat kosmosu, astronomii, planet – na pewno nie zawiedziecie się. Te kwestie są tak magiczne i niesamowite, że chciałoby się zgłębiać je wraz z dziećmi cały dzień!
A jeśli marzycie o pracy z dziećmi…zobaczcie nasz kurs na opiekuna w żłobku i spełnijcie jedno z marzeń zawodowych. KLIK.

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Znaczenie pozytywnego podejścia w edukacji

Znaczenie pozytywnego podejścia w edukacji

Nie ma wątpliwości, że edukacja odgrywa istotną rolę w życiu dziecka. Opiekunowie i nauczyciele w pewnym momencie stają się jednymi z najważniejszych

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.