Rozpocznij przygodę z Montessori - skorzystaj z naszego e-booka

Rozpocznij przygodę z Montessori. Skorzystaj z naszego e-booka.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Kreatywność, inspiracje, nowe pomysły…- te elementy nie są obce rodzicom, nauczycielom czy opiekunom w żłobkach i klubach malucha (zobacz nasz kurs na opiekuna TUTAJ).

Pracując z małymi dziećmi, wciąż poszukujemy atrakcyjnych rozwiązań, by w sposób niebanalny, interesujący i bezstresowy, pokazać im świat, wpoić wiedzę, dać możliwość zdobycia nowych umiejętności i możliwości.

Coraz popularna wśród nauczycieli, rodziców i opiekunów staje się pedagogika Montessori. Maria Montessori była wspaniałą kobietą, włoską lekarką, która stworzyła wyjątkowy system wychowania dzieci.
“Pozwól mi to zrobić samemu!” – to zdanie charakteryzujące pedagogikę Montessori.

Dzięki tej metodzie wspieramy samodzielność dzieci, będąc ich przewodnikami w świecie, podążając za naturalnymi zainteresowaniami, co przekłada się na efektywną naukę. 

Wiele osób zastanawia się od czego zacząć? W jaki sposób rozpocząć naukę i wychowanie dziecka metodą Marii Montessori?
Na rynku obecnych jest wiele książek, a w internecie blogów Montessori, z których można skorzystać.


Także osoby należące do zespołu Eduka Center, fascynują się tą pedagogiką: stworzyliśmy kurs Innowacyjna Nauka Pisania i CzytaniaKLIK, czy kurs Świat LiczbKLIK.

Zarówno jedno jak i drugie szkolenie nawiązują do pedagogiki Montessori i krok po kroku wyjaśniają w jaki sposób rozpocząć i poprowadzić naukę pisania i czytania oraz liczenia z dzieckiem.

Dla osób chcących poczytać trochę o tej metodzie i zainspirować się przeróżnymi ćwiczeniami czy zadaniami, stworzyliśmy niepowtarzalny e-book PODĄŻAJ ZA DZIECKIEM.

Znajdziecie go TUTAJ w bardzo atrakcyjnej cenie.

Naprawdę warto go mieć! 

Dlaczego? Otóż:

  • to prawdziwa kopalnia pomysłów i inspiracji ćwiczeń PRAKTYCZNYCH, które zgodne są z pedagogiką Montessori
  • opisując ćwiczenia, wykorzystaliśmy prywatne, autorskie zdjęcia, prezentujące wykonanie danego zadania praktycznego
  • w e-booku prezentujemy zadania i ćwiczenia, które kształtują u dziecka samodzielność
  • opisujemy ćwiczenia, kształtujące u dziecka umiejętność pisania, czytania i liczenia

E-book składa się z wstępu, dwóch rozdziałów i podsumowania. Rozdział pierwszy opisuje pedagogikę Marii Montessori i to, kim była. Rozdział drugi zawiera praktyczne wskazówki dnia codziennego. Został podzielony na: ćwiczenia dnia codziennego, kształtowanie zmysłów, edukację matematyczną, edukację językową, wychowanie kosmiczne.

Każda z dziedzin jest pokrótce opisana, każda z nich zawiera co najmniej kilka propozycji ćwiczeń, które można wykonać – w domu czy miejscu, w którym pracujecie!

Świetne jest to, że przedstawione pomysły wykorzystują pomoce rozwojowe, które bardzo łatwo wykonać samemu bądź nawet znaleźć w swoim zaciszu domowym!

Przedstawione pomysły ćwiczeń naprawdę bardzo inspirują i zadowalają – zarówno dorosłych jak i najmłodszych. Pokazują w jaki sposób kształtować   w dziecku samodzielność, w jaki sposób zaangażować malucha w proste prace domowe, które z kolei sprawią, że poczuje się on ważny, potrzebny, wyjątkowy!

Przypominamy: e-booka znajdziecie TUTAJ.

Pamiętajcie: propozycje ćwiczeń praktycznych udokumentowane są autorskimi zdjęciami z prywatnego folderu. Naprawdę warto zaopatrzyć się w tego e-booka i zainspirować się…po prostu!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.