segregacja śmieci: kształtowanie szacunku do planety

Segregacja śmieci z dziećmi: kształtowanie szacunku do planety

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Planeta Ziemia: ostatnio coraz częściej zdarza nam się o nią zamartwiać. Zewsząd dochodzą nas słuchy, które starają się uświadomić nam, ludzkości, że musimy zacząć o nią dbać, jeśli nie chcemy doprowadzić do katastrofy.
Szacunek do planety, do matki natury jest czymś, co powinniśmy dzieciom pokazać, czego powinniśmy dzieci uczyć. Dzięki temu kształtujemy postawę pełną odpowiedzialności, rozsądku. Postawę jaką chciałoby się zobaczyć u każdego człowieka: nawet tego małego!


Wielkimi krokami zbliża się Dzień Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia. Jego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Nadchodzące święto Ziemi jest świetną okazją dla rodziców, nauczycieli i opiekunów (zobacz nasz kurs na opiekuna TUTAJ), do przeprowadzenia z dziećmi zajęć i ćwiczeń, które będą miały na celu kształtowanie szacunku do planety.


Jedną z czynności, które uczą odpowiedzialności i szacunku do natury, do świata, jest oczywiście segregacja śmieci. Coraz więcej osób i instytucji decyduje się na tego typu działania, a zaangażowanie w to najmłodszych może stanowić dodatkowo dla nich świetną lekcję oraz oczywiście zabawę. A nauka poprzez zabawę to coś co lubimy najbardziej!
Od czego więc rozpocząć segregację śmieci? Warto w pierwszej kolejności wprowadzić dzieci w tematykę i wszystko wytłumaczyć, tak, by nie poczuły się zdezorientowane i miały świadomość tego po co właściwie śmieci segregujemy
Z pomocą przychodzi pakiet edukacyjny od Eduka Center, noszący nazwę SEGREGACJA ŚMIECI. Znajdziecie go na naszej stronie z pomocami, TUTAJ.


Pakiet zawiera 30 stron pdf do samodzielnego wydruku: polecamy również zalaminowanie elementów znajdujących się w pakiecie, by można było korzystać z nich wielokrotnie, przez długi czas.
W pakiecie znajdziecie wiele interesujących ćwiczeń, które będą świetnym wstępem do rozpoczęcia segregowania śmieci z dziećmi.
Przede wszystkim, w pakiecie znajdziecie plansze, które posłużą do omówienia tematu. Warto nazywać z dziećmi kolory oraz czytać nazwy. Zadaniem dziecka jest nazwanie tego co znajduje się nad koszem.
Kolejne ćwiczenie nosi nazwę SEGREGACJA. Zadaniem dziecka jest ułożenie wyciętych elementów przy odpowiednim koszu. W ten sposób uczymy się segregować śmieci. W pakiecie znajdują się grafiki z kontenerami: plastik i metal, papier, bio, zmieszane.


W ćwiczeniu WYSYPISKO dziecko przyczepia odpowiednie śmietniki oraz cyfry zgodnie z ilością śmieci na wysypisku. W tej zabawie kształtujemy także umiejętność przeliczania.
DBAM O ZIEMIĘ: to ćwiczenie przybliży dziecku działania, dzięki którym dbamy o planetę oraz przez które planeta cierpi. Osoba dorosła czyta podpisy, a zadaniem dziecka jest przyczepienie uśmiechniętej bądź smutnej buzi. Znajdziemy  w zabawie między innymi takie czynności jak: zakręcam wodę gdy myję zęby, śmiecę w lesie i na ulicy czy używam bidonu zamiast butelek. Zdecydujcie wspólnie z dzieckiem, które działania są dobre, a które niekoniecznie.


Zachęcamy was do skorzystania z pakietu edukacyjnego SEGREGOWANIE ŚMIECI zanim rozpoczniecie realną segregację wspólnie z dzieckiem. Dzięki pakietowi edukacyjnemu w prosty sposób wytłumaczycie małemu człowiekowi po co segregujemy śmieci i dlaczego warto to robić. Krok po kroku, poprzez proste działania nauczycie malucha szacunku do planety, a to wielki powód do dumy! Planeta Ziemia będzie wam wdzięczna: na pewno!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.