sposób na chłodniejsze dni. Zabawa!

Sposób na chłodniejsze dni. Zabawa!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Grudzień jest niesamowity. Magia świąt unosi się w powietrzu niemal przez cały miesiąc. Wypatrujemy już śniegu i zimowych szaleństw, myślimy o ubieraniu choinki i świątecznych piosenkach.

I dzieciom udziela się ta wyjątkowa atmosfera! Dobrze wiedzą o tym rodzice, nauczyciele czy opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ).

I choć salę wypełniają dekoracje związane z Mikołajem, gwiazdką, choinkami i prezentami, to jednak temperatura za oknem zimą – zmienia się! 

Chłodna temperatura za oknem uniemożliwia spędzanie długich godzin na dworze, jak to jest możliwe wiosną czy latem. Mimo to, zima spędzona w większości w sali żłobkowej czy przedszkolnej, wcale nie musi być nudna!

Odpowiedzią na zimową nudę jest ZABAWA! To dzięki niej, na buźkach dzieci maluje się szeroko uśmiech, a dni stają się kreatywne i interesujące!

Jako zespół Eduka Center, tworzymy wiele pakietów edukacyjnych, które można wykorzystać o każdej porze roku, tworząc przy tym niepowtarzalne zajęcia dla dzieci. Tematyczne pakiety zawierają propozycje zabaw, ćwiczeń czy zadań, kształtujących różne umiejętności u dzieci.

Wszystkie nasze propozycje znajdują się w naszym sklepie internetowym – dokładnie TUTAJ.

Dziś jednak pragniemy opisać konkretną propozycję, którą z powodzeniem możecie wykorzystać – jako nauczyciele, opiekunowie – podczas chłodniejszych dni.

ZIMOWE ZAGADKI

Odpowiedzią na zimową nudę jest nasz wyjątkowy pakiet Zimowe zagadki. To pozycja, z której warto skorzystać.

Pakiet składa się z 32 stron w formacie PDF do samodzielnego wydruku. Warto go zalaminować, by móc przez długi czas z niego korzystać i wracać do interesujących zagadnień w dowolnym momencie.

Pakiet składa się z tematycznych zagadek, z których można korzystać przez całą zimę. Na każdej stronie znajduje się jednak zagadka z pięknymi ilustracjami.

Oczywiście, do każdej zagadki dołączona jest odpowiedź, wraz z podpisem.

Zagadkami można operować na wiele sposobów – można rozłożyć je na dywanie, można je czytać albo też pokazywać dzieciom.

Co to będzie…. W święta upieczone, lukrem ozdobione? A może… Okrągła, kolorowa, na choinkę już gotowa?

Te i inne, ciekawe, zimowe zagadki znajdziecie w naszym pakiecie! Aktualnie można zakupić go w cenie promocyjnej – TUTAJ.

A jeśli szukacie jeszcze jakiejś ciekawej propozycji, zaproponujemy wam…

PORY ROKU – ĆWICZENIA I POMOCE

Pory roku to pakiet na każdą okazję: czy to wiosnę, lato, jesień czy właśnie zimę! Sprawdzi się w grudniu jak najbardziej – pogody bywa kapryśna, raz śnieg, deszcz, raz grudniowe słońce. Będzie więc co obserwować z dziećmi! 🙂

Pakiet składa się aż z 36 stron PDF do samodzielnego wydruku. Znajduje się TUTAJ.

Składa się z:

  • kart trójdzielnych, których można użyć do demonstracji i samodzielnej pracy dziecka,
  • To już wiem, zadanie polegające na odnalezieniu charakterystycznych objawów danych pór roku,
  • Klamerkowych pomocy, zadanie, które polega na zaznaczeniu klamerką odpowiedniej pory roku, z którą kojarzy się obrazek,
  • Układanki, ćwiczenie polegające na ułożeniu odpowiednich elementów na planszy, zgodnie z podpisem odpowiedniej pory roku,
  • Puzzli, gra, która umili czas i utrwali pory roku.

Zarówno jeden jak i drugi pakiet sprawdzi się w grudniu na zorganizowanie ciekawych zajęć. Zimowe zagadki idealnie sprawdzą się przed świętami Bożego Narodzenia. Polecamy! 🙂

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.