świętuj z dziećmi dni tematyczne

Świętowanie dni tematycznych z dzieckiem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Kreatywne zajęcia z dziećmi to cel każdego nauczyciela czy opiekuna (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ). Szczery uśmiech dziecka wynagradza wszystko i jest jedną z lepszych nagród!

Jedną z lepszych okazji do zorganizowania nietypowych i innych niż wszystkie zajęć, są dni tematyczne! Święta nietypowe to coś, co powinniśmy jako dorośli śledzić, by wiedzieć kiedy jakie nietypowe święta wypadają 🙂

Zespół Eduka Center w swojej ofercie ma specjalne pakiety edukacyjne stworzone specjalnie z okazji: Dnia Języków, Dnia Dinozaura, Dnia Misia, Dnia Pizzy oraz Dnia Kota.

Te święta na pewno przypadną najmłodszym do gustu, a z naszymi pomocami dydaktycznymi, zabawa okaże się niezapomniana!

DZIEŃ DINOZAURA

Dzień dinozaura przypada na 26 lutego. Nasz specjalny pakiet, z realistycznymi zdjęciami znajdziecie TUTAJ.

Co można w nim znaleźć? Przede wszystkim karty trójdzielne, spełniające wymogi Polskiego Instytutu Montessori. Karty składają się z trzech elementów: karty z podpisem, karty bez podpisu i z samego podpisu. Zadaniem dziecka jest dopasowanie podpisu do karty – dzięki trójdzielności jest w stanie dokonać samodzielnie kontroli błędu. Karty przedstawiają wiele gatunków dinozaurów, między innymi Triceratopsa czy Stegozaura.

Kolejne ćwiczenie nosi nazwę: Mięso czy roślinożerne? W pakiecie znajdują się plakaty, które przedstawiają zdjęcia zarówno dinozaurów mięsożernych jak i roślinożernych.

Zadaniem dziecka jest przyczepienie znaczka z oznaczeniem mięsa bądź rośliny do specjalnych plansz, ukazujących gatunki dinozaurów umieszczonych na plakatach. Wszystkie potrzebne elementy znajdują się w pakiecie.

Ostatnie ćwiczenie z tego pakietu to Dopasuj. Zadaniem dziecka jest dopasowanie do obrazka odpowiedniego wzoru – cienia dinozaura. Można użyć rzepów, by było atrakcyjniej.

Na Dzień Dinozaura – i nie tylko! – ten pakiet będzie idealny. Gdy dodatkowo zadbamy o odpowiedni, nastrojowy wystrój i zabawy dodatkowe, np tematyczną pracę plastyczną – dzień na pewno okaże się niezapomniany.

DZIEŃ MISIA

Dzień Misia obchodzony jest 25 listopada. Pakiet na tę okazję znajdziecie TUTAJ. Znajdziecie w nim dwa rodzaje plakatów, które można wykorzystać jako gazetkę zdobiącą salę. W pakiecie znajdują się także plansze z realnymi zdjęciami różnego rodzaju niedźwiedzi/misiów. Można użyć ich podczas omawiania tematu, nazywając wspólnie z dziećmi, np niedźwiedź polarny, 

Kolejną zabawa jest Tort dla misia w jego święto. Zadaniem dziecka jest przygotowanie misiom ich ulubionych tortów za pomocą karty pomocniczej. 

W pakiecie znajduje się też ćwiczenie Znajdź drugą połowę. Zadaniem dziecka jest przyczepienie drugiej połowy misia w odpowiednim miejscu – świetnie tutaj sprawdzą się rzepy. Dobrą zabawą okaże się także Droga misia do lasu. Tutaj dziecko rysuje po śladach – najlepiej bez odrywania ręki. Zadanie świetnie kształtuje motorykę małą. Ostatnie już ćwiczenie to Policz misie. Dziecko liczy misie, a następnie przyczepia plakietkę z odpowiednią cyfrą – polecamy również rzepy.

Pakiet sprawdzi się już przy pracy z najmłodszymi dziećmi.

DZIEŃ KOTA

Dzień kota obchodzimy 17 lutego. Pakiet edukacyjny z tej okazji znajdziecie TUTAJ.

Znajdują się w nim plansze z realnymi zdjęciami kotów, które mogą posłużyć do omawiania tematu. Można zachęcić dzieci, by nazywały koty, opisywały ich wygląd. Pierwszym ćwiczeniem jest podział kotów. Opiekun/nauczyciel zapoznaje dziecko z podziałem kotów, a następnie zachęca do wypowiadania się na temat tych zwierząt. Koty podzielono na domowe oraz dzikie.

Jedną z zabaw są Klamerkowe pomoce. W tym ćwiczeniu ćwiczymy z dzieckiem nazywanie i rozróżnianie kolorów – dziecko zaznacza odpowiedni kolor za pomocą klamerki. Kolejną zabawą są również Klamerkowe pomoce, jednak nastawione na podział kotów: domowy-dziki. Jak w pierwszym zadaniu; dziecko prawidłową odpowiedź zaznacza za pomocą klamerki. Ostatnim ćwiczeniem jest Zgubiony kotek. Zadaniem dziecka jest przyczepienie kotków w odpowiednich domkach – podpowiedzią tutaj są litery, które na nich się znajdują.

DZIEŃ PIZZY

Mniam, pizza! Swoje święto obchodzi 9 lutego. Pakiet edukacyjny z okazji Dnia Pizzy znajdziecie TUTAJ.

Znajdziecie w nim plakaty, które można użyć do stworzenia gazetki, a także dyplomy i odznaki, które warto wręczyć dzieciom po zakończonych zajęciach.

Pierwszym zadaniem jest Matematyczna pizza. Zadaniem dziecka jest zapisanie zmazywalnym markerem – jeśli oczywiście plansze są zalaminowane, co polecamy – liczby składników na danej pizzy. Kolejną zabawą są Pizzowe puzzle. Dziecko układa puzzle, rozpoczynając od 1 lub A.

Jednym z ćwiczeń znajdujących się w pakiecie są również Etapy tworzenia pizzy. Można użyć do omówienia tematu, a następnie poukładać z dziećmi na dywanie w odpowiedniej kolejności i zachęcić dzieci do opowiadania co dane obrazki przedstawiają. Ostatnią zabawą jest Część twórcza. Są to pomysły na prace plastyczne i techniczne, które można wykorzystać już z najmłodszymi dziećmi.

DZIEŃ JĘZYKÓW

Dzień języków obchodzimy już 26 września. Pakiet z okazji tego święta znajdziecie TUTAJ.

Znajdziecie w nim plakaty, które można wykorzystać do stworzenia gazetki jak i omawiania tematu, a także dyplomu i odznaki, które można wręczyć dzieciom po zakończeniu zajęć.

Pakiet zawiera plansze z powitaniami w różnych językach. Warto razem z dziećmi spróbować powitać się w różnych językach, na przykład po chińsku.

Zadanie, jakie znajdziecie w pakiecie to Szeregi i sekwencje. Dziecko układa obrazki zgodnie z przedstawioną zasadą. W pakiecie znajdziecie także plansze przedstawiające różne kraje. Można wykorzystać je do rozmowy z dziećmi na temat krajów świata.

Ostatnią z zabaw jest Dopasowanie. Dziecko przyczepia dany element do konkretnego kraju. Można w razie potrzeby skorzystać z plansz pomocniczych. Z tym pakietem na pewno przeżyjecie niesamowitą podróż dookoła świata!

Zachęcamy również do odwiedzenia naszego sklepu, gdzie znajdziecie produkty takie jak: inne pomoce dydaktyczne, kursy, ebooki. Zapraszamy – KLIK!

Warto świętować dni tematyczne – z nimi zapewnimy dzieciom niesamowite doświadczenia i emocje!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.