świętuj dzień ziemi z eduka center

Świętuj Dzień Ziemi z Eduka Center

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Nadszedł kwiecień, a wraz z nim…chłodne temperatury! Nie ma jednak co się załamywać, bo wiosna nadchodzi do nas wielkimi krokami. Miejmy nadzieję, że już niedługo powitamy za oknem słońce i zieleń, rośliny budzące się do życia!

Deszcz jednak nie stoi nam na przeszkodzie, by uczcić radośnie nadchodzący Dzień Ziemi! Obchodzimy go już 22 kwietnia, także mamy jeszcze chwilę czasu na to, by należycie się do niego przygotować.
Dzień Ziemi to świetna okazja do tego, by przeprowadzić ciekawe zajęcia tematyczne. Dzięki nim możemy jako rodzice, nauczyciele, opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ), wprowadzić dziecko w temat matki natury i kształtować postawę pełną odpowiedzialności i szacunku względem do planety Ziemi.
Propozycji na zorganizowanie atrakcyjnie tego dnia jest naprawdę wiele. Możemy wykorzystać kreatywne prace plastyczne, piosenki, możemy tańczyć, uczyć się wierszyków, oglądać krótkie filmiki edukacyjne czy czytać książeczki. 

Warto także skorzystać z pakietów edukacyjnych, które zainspirują nas i pozwolą przeprowadzić ciekawe ćwiczenia, dzięki którym nie będzie mowy o nudzie!
Pakiety polecamy zawsze zalaminować, by mogły wystarczyć nam na długi czas. 

Jakie pakiety edukacyjne polecamy? Oczywiście kreatywne pakiety od Eduka Center! Wszystkie nasze pakiety znajdują się na naszej stronie z pomocami do pracy z dziećmi…TUTAJ.

Zaczniemy jednak od pakietu DARMOWEGO. Pakiet nosi nazwę DZIEŃ ZIEMI i został stworzony właśnie po to, by w atrakcyjny sposób uczcić dzień, jaki już 22 kwietnia obchodzi nasza planeta.

Pakiet ZA DARMO pobierzecie TUTAJ. Pakiet liczy 30 stron PDF do samodzielnego wydruku. Co w nim znajdziecie? Otóż ćwiczenia z wielu dziedzin! W tym: ćwiczenia motoryczne, ćwiczenia matematyczne, zadania związane z utrwalaniem i rozpoznawaniem kolorów, zadanie związane z dbaniem o planetę Ziemię, karty trójdzielne z zagrożonymi wyginięciem gatunkami zwierząt. Co ważne,  wszystkie zdjęcia w pakiecie są realne. 

To wyjątkowy pakiet, z którego warto korzystać przez cały rok, kształtując odpowiedzialność i dobre nawyki u dzieci.

Z okazji Dnia Ziemi można także wykorzystać pakiet SEGREGOWANIE ŚMIECI. W końcu segregowanie śmieci to jedna z czynności, które możemy zrobić dla naszej planety!

Pakiet Segregowanie Śmieci znajduje się na naszej stronie. Znajdziecie w nim plansze z pięknymi, kolorowymi ilustracjami, które posłużą do omówienia tematu segregacji. Dzieci poznają takie słowa jak: plastik i metal, papier, szkło, bio, tworzywa zmieszane. 

Do każdej z tych kategorii dzieci nauczą się przyporządkowywać odpowiednie elementy, a w praktyce: bez trudu segregować różnego typu śmieci. Proponujemy także ćwiczenia z segregacji: zadaniem dziecka będzie układanie elementów do odpowiedniego kosza oraz ćwiczenie pod nazwą “Wysypisko”, podczas której zadaniem malucha będzie przyczepienie odpowiednich śmietników i cyfr zgodnie z ilością śmieci na wysypisku. Kształtujemy więc również dzięki pakietowi “Segregacja śmieci” zdolności matematyczne. W pakiecie znajdziecie także ćwiczenie, które pozwoli dzieciom zrozumieć jakie działania są przejawem dbania o ziemię, a jakie jej szkodzą. Zapewniamy wam wszystkie niezbędne elementy czy karty do wykonania ćwiczeń – wykonane z pasją i zachowaniem najwyższej estetyki.

Możemy wam polecić także karty tematyczne, oczywiście wiosenne. Karty znajdziecie TUTAJ

Karty trójdzielne WIOSENNE KWIATY spełniają wymogi Polskiego Instytutu Montessori. Na kartach przedstawiono wiosenne kwiaty wraz z realnymi zdjęciami. Po wprowadzeniu do wiosennej roślinności z naszym pakietem warto wybrać się na wycieczkę w celu poszukiwania poznanych już kwiatów!.

Posiadamy również karty trójdzielne WIOSNA W PRZYRODZIE.  Pakiet składa się z kolorowych pakietów, które można wykorzystać do stworzenia ciekawej gazetki. Plakaty podzielono na kategorie: roślinność wiosną, zwierzęta, pozostałe symptomy. W pakiecie znajdują się także karty trójdzielne, które są zgodne z wymogami Polskiego Instytutu Montessori. Dzięki nim dziecko jest w stanie dopasować napis do obrazka, sprawdzić poprawność swoich odpowiedzi i tym samym dokonać kontroli błędu. Karty trójdzielne również podzielono na kategorie: roślinność, zwierzęta, pozostałe symptomy. Karty zawierają realne zdjęcia.

Wybór jest naprawdę duży! Skorzystajcie z naszych propozycji, by zapewnić dzieciom niepowtarzalne wrażenia i poszerzyć ich wiedzę o planecie, o matce naturze! PS pamiętajcie o tym, że pakiet DZIEŃ ZIEMI jest darmowy! Możecie pobrać go już teraz.
Życzymy Wam wspaniałego Dnia Ziemi!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.