uczcij z dziećmi wakacje

Uczcij z dziećmi wakacje

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Jak na razie, pogoda za oknem nas rozpieszcza! Oby trwało to jak najdłużej. Słońce i temperatury sprzyjające spacerom to coś, na co czekaliśmy od dawna.

Nadchodzące lato zwiastuje także czas wakacji. Letni okres kojarzy nam się z odpoczynkiem, zabawą, radością i nowymi doświadczeniami.

Dla nauczycieli i opiekunów w żłobkach czy klubach malucha (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ), wakacje są także okazją do przeprowadzenia ciekawych zajęć tematycznych z dziećmi!

Choć nie wszystkie dzieci na okres wakacji przestają chodzić do placówek takich jak przedszkole czy żłobek, nie da się ukryć, iż w lato okres wakacyjny trwa, a więc warto z dziećmi wakacje uczcić!

Jak to zrobić? Pomysłów jest wiele!

SPACERY

Pogoda sprzyja spacerom, a więc warto wychodzić i robić sobie piesze wycieczki, które dostarczają dzieciom nowej wiedzy i doświadczeń. Poznawanie otaczającego świata jest frajdą, która nigdy nie wychodzi z mody!

Obserwowanie błękitnego nieba, nasłuchiwanie ptasich melodii, bycie świadkiem życia toczącego się na łące – to może inspirować i rozbudzać ciekawość. 

Wycieczki do lasu mogą być okazją do poznania natury poprzez dotyk, a także zapewnią dzieciom odpowiednią dawkę ruchu.

Wychodzić możemy także do ogrodu żłobkowego/przedszkolnego, by pobawić się na świeżym powietrzu, a dodatkowym atutem będzie posiadanie roślinek czy kwiatów, które dzieci samodzielnie mogłyby podlewać.

Celebrujmy okres wakacyjny na zewnątrz! 🙂

ZABAWY I ĆWICZENIA Z WAKACYJNYM PAKIETEM

Prócz wyjść na świeże powietrze, warto także zadbać o część typowo edukacyjną, a nauka poprzez zabawę jest najlepszą nauką.

W tym miejscu chcemy polecić wam nasz specjalny pakiet edukacyjny WAKACJE.

Oczywiście, znajdziecie go na naszej stronie z pomocami do pracy z dziećmi – TUTAJ.

Co znajdziecie w naszym pakiecie? Oczywiście słońce, wakacje, lato i mnóstwo inspiracji!

W pakiecie znajduje się aż 50 stron do samodzielnego wydruku. Polecamy zalaminowanie materiałów, dzięki czemu wystarczą nam jeszcze na długi czas.

Przygotowane karty i ilustracje zawierają śliczne ilustracje, które wprowadzą was jak i dzieci w niepowtarzalny, letni klimat.

Nasze ćwiczenia możecie stosować na co dzień, świetnie się bawiąc.

 Nasze propozycje ćwiczeń to: dopasowanie do obrazka brakującego elementu, przyczepienie określonego elementu do pasującego cienia, dobranie odpowiedniej połówki do obrazka. 

Co więcej, przygotowaliśmy także tematyczne zajęcia z grafomotoryki, którą warto ćwiczyć regularnie,  nietypowe kolorowanki czy szlaczki – inne niż dotychczas! 

Oczywiście, wszystkie zadania i ćwiczenia utrzymane są w klimacie lata i wakacji; znajdziecie w nim ilustracje przedstawiające letnie krajobrazy, słońce, lody czy palmy!

Polecamy wszystkim pedagogom jak i rodzicom!

Niech to lato będzie wspaniałe!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.

Szczegóły nowego kursu Gry i Zabawy integracyjne

Szczegóły nowego kursu: Gry i zabawy integracyjne

Kurs Gry i zabawy integracyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym to szkolenie, które zostało stworzone z myślą o rozwijaniu ważnych umiejętności społecznych i emocjonalnych u dzieci. Celem kursu jest zapewnienie im wspaniałej zabawy i równocześnie pomoc w rozwijaniu umiejętności, takich jak współpraca, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, empatia, kreatywność i rozwiązywanie problemów.