Użyj klamerek do zimowych zabaw!

Użyj klamerek do zimowych zabaw!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Ho, ho, ho! Właśnie dziś nadszedł 01.12 – grudzień wita nas radośnie! Choć niedawno mieliśmy okazję przywitać się ze śniegiem, aktualnie grudzień rozpieszcza nas słonkiem i ładną pogodą.

Wielbiciele zimy na pewno liczą na białe szaleństwo na zewnątrz w tym roku! Z rana coraz zimniej, a więc – choć spacery i wyjścia na świeże powietrze są wskazane – będą bardziej ograniczone niż wiosną czy wczesną jesienią.

Oczywiście, nie chcemy nudy w domach czy salach żłobkowych i przedszkolnych! Jako rodzice, nauczyciele, opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna TUTAJ) mamy głowę pełną pomysłów i uwielbiamy widzieć radość na buziach dzieci jeśli zorganizujemy świetne zabawy czy ćwiczenia. Każdemu jednak przyda się porządna dawka inspiracji dlatego – jak zawsze – przychodzimy wam z pomocą!

Proponowaliśmy wam już zimowe zagadki z naszego najnowszego pakietu, który znajdziecie na stronie z pomocami do pracy z dziećmi – TUTAJ. Również na tej samej stronie znajdziecie naszą dzisiejszą propozycję…klamerkowe pomoce na zimę!

Wykorzystujecie klamerki do ćwiczeń i zadań? Jeśli nie to koniecznie musicie zacząć! Maluchy uwielbiają pracę z nimi, jest to coś innego, ekscytującego, wzbudzającego zainteresowanie.

Tak naprawdę nie potrzeba wiele – wystarczą zwykłe klamerki oraz odpowiedni pakiet ćwiczeń.

My specjalnie stworzyliśmy taką propozycję – w klimacie zimy – byście wraz z maluchami, wspominali tę porę roku jako świetną zabawę! 

Pakiet składa się z 30 stron w formacie PDF, do samodzielnego wydruku. Zawsze polecamy wam, byście zalaminowali elementy dostępne w pakiecie – dzięki temu starczą wam  na długi, długi czas. 

W pakiecie znajdziecie ćwiczenia z różnych kategorii – do wykonania których potrzebujecie klamerek! Dzieci będą zaznaczać nimi prawidłowe odpowiedzi, wskazywać odpowiednie elementy czy obrazki. Choć brzmi niewinnie, zabawa jest przednia!

ZADANIA MATEMATYCZNE

Pięknie ilustrowane zadania matematyczne dostępne są w dwóch wersjach w pakiecie: dla dzieci znających cyfry i dla tych, którzy jeszcze ich nie znają. Nietypowa forma przeliczania na pewno zachęci dzieci do aktywności – w końcu każdy maluch chce przyczepić klamerkę w miejscu z prawidłową odpowiedzią!

ZADANIA JĘZYKOWE

Kolejną kategorią w pakiecie są zadania językowe. Służą one do rozwijania umiejętności językowych  – z nimi będziesz mieć możliwość rozwijania u dzieci umiejętności czytania czy rozpoznawania liter. Idealne do stosowania na co dzień!

ZADANIA – PERCEPCJA WZROKOWA

Kolejną kategorią zadań w tym pakiecie jest PERCEPCJA WZROKOWA. Karty przeznaczone są do rozwijania owej percepcji: zadaniem dziecka będzie wybranie odpowiedniego kształtu spośród trzech zaprezentowanych. Ćwiczymy tutaj także koncentrację uwagi!

Pakiet klamerkowych pomocy na zimę na pewno stanie się pakietem, po który będziecie chętnie sięgać. Można wpleść w codzienną rutynę kilka ćwiczeń z owego pakietu: dzieci na pewno z radością będą chwytały za klamerki!
A więc zapraszamy was na naszą stronę z pomocami – tam znajdziecie także inne, zimowe propozycje.

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.

Szczegóły nowego kursu Gry i Zabawy integracyjne

Szczegóły nowego kursu: Gry i zabawy integracyjne

Kurs Gry i zabawy integracyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym to szkolenie, które zostało stworzone z myślą o rozwijaniu ważnych umiejętności społecznych i emocjonalnych u dzieci. Celem kursu jest zapewnienie im wspaniałej zabawy i równocześnie pomoc w rozwijaniu umiejętności, takich jak współpraca, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, empatia, kreatywność i rozwiązywanie problemów.