Walentynki a żłobek

Walentynki a żłobek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Choć mamy już za sobą kilka mroźnych, lutowych dni, oto nadchodzi data pełna emocji i przeżyć: ta, która rozpala serca zarówno dużych…jak i tych mniejszych! Walentynki to święto, które pozwala nam na wyjątkową celebrację relacji i uczuć. Jak więc przygotować się do Walentynek w żłobku? (ZOBACZ nasz kurs na opiekuna w żłobku ONLINE tutaj!)

Emocje są dla dzieci bardzo ważne. Codziennie przeżywają ich całe mnóstwo – choć jeszcze nie do końca je rozumieją i nie potrafią jeszcze dobrze ich zidentyfikować. Zanim przejdziemy do świętowania tego radosnego dnia warto opowiedzieć dzieciom co nieco o uczuciach. Wprowadzić je w świat relacji i tego jak ważne są one w życiu człowieka. 

W tym celu oczywiście bardzo dobrze sprawdzają się książeczki zawierające tematyczne opowiadania. Jedną z nich jest książka Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham autorstwa McBratneya Sama. To piękna historia miłości dwóch zajączków, które pokazują w jaki sposób można powiedzieć kocham. A można na wiele, wiele sposobów!

Gdy dobrze znamy dzieci i wiemy co lubią, możemy samodzielnie wymyślić opowieść o sile uczuć. Pamiętajmy, by nie była ona zbyt długa oraz by język był dla dzieci prosty i zrozumiały. To pozwoli nam utrzymać zainteresowanie maluszków. 

A co z nauką poprzez zabawę? Przecież jest najlepsza! Możemy zorganizować teatrzyk z wykorzystaniem kukiełek, w którym nasze postacie będą przygotowywać się do Walentynek, a przy tym opowiedzą dzieciom dlaczego warto dbać o relacje z rodzicami, opiekunami, przyjaciółmi, dziadkami. (zapoznajcie się z naszymi scenariuszami tworzonymi w Akademii Opiekuna. Więcej o projekcie TUTAJ)

Warto przygotować się także do uczczenia tego dnia. W tym celu możemy poprosić rodziców, by dzieci przyszły do placówki ubrane na czerwono – w końcu to kolor, który kojarzy się z sercami, a serca są motywem przewodnim Walentynek! 

Świetnie gdybyśmy mogli udekorować salę balonami i wyciętymi z papieru serduszkami. Również prace plastyczne stworzone, np dla rodziców podczas zajęć tematycznych dają dzieciom mnóstwo radości. Na uprzednio wycięte serduszko maluchy mogą odcisnąć swoją dłoń czy stópkę…frajda przede wszystkim!

Walentynki to święto, które możemy pokazać dzieciom w bardzo ciekawy, pełen zabawy sposób. To ważne, by opowiadać im o tym co dzieje się na świecie – w sposób kreatywny i pomysłowy. A więc…rozbudźmy naszą wyobraźnię i stwórzmy zajęcia, które maluchy zapamiętają na długo. I które będą – przede wszystkim – pełne miłości! 

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook i Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Chcesz spełnić swoje marzenie o byciu opiekunem w żłobku? Zobacz nasz KURS!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.