Walentynki w żłobku i przedszkolu

Walentynki w żłobku i przedszkolu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Zbliżają się Walentynki. Choć nie każdy obchodzi to święto – święto zakochanych – to jednak każdy dzień tematyczny w żłobku czy przedszkolu lub mając po prostu w domu dziecko, jest na wagę złota.

Dzięki tego typu dniom, możemy bez problemu zorganizować ciekawe zajęcia tematyczne, pełne kreatywnych rozwiązań: zabaw, ćwiczeń! Do tego, oczywiście, w formie atrakcyjnej zabawy, wspieramy rozwój dziecka. 

Walentynki warto też świętować z dziećmi, by pokazać im, że okazywanie sobie uczuć jest ważne i dobre. Oczywiście nie tylko w jeden dzień, ale przez cały rok! 

No dobrze, ale jak zorganizować Walentynki w żłobku, w przedszkolu?

Oczywiście tutaj wszystko zależy od waszej wyobraźni. Taki dzień możecie poprowadzić na wiele sposobów; dbając o przyjazną atmosferę i bezpieczeństwo dzieci.

  1. Ubiór. Warto przed Walentynkami poprosić rodziców, by na ten dzień, dziecko przyszło ubrane na czerwono bądź w podobne kolory. To doda dzieciom ekscytacji: gdy każdy będzie ubrany w te same barwy! Walentynki w końcu kojarzą nam się z czerwonym kolorem – warto to więc wykorzystać. 
  1. Dekoracje. Jeśli Walentynki to i serduszka! Warto na ten dzień przystroić salę balonami, serpentynami czy sercami. 
  1. Kartki walentynkowe. Kartki walentynkowe kojarzą nam się właśnie z tym świętem. Wraz z dziećmi możemy zrobić takie kartki – będzie to świetna praca plastyczna, a także okazja do tego, by pokazać dziecku, iż w to święto, możemy bliskim wręczyć tego typu podarek. Niech dzieci zrobią kartkę dla kogoś kogo kochają, lubią. Może być to rodzic, rodzeństwo czy kolega/koleżanka z grupy. Dodatkowo, jeśli robimy kartki wśród dzieci w grupie, można pomyśleć także o poczcie walentynkowej i do pięknie ozdobionej skrzynki, wrzucać kartki.
  1. Zabawy walentynkowe. Nie może zabraknąć też zabaw walentynkowych. Co można zorganizować? Na pewno popularny taniec z balonami, podczas którego dzieci pilnują, by balon im nie wypadł. To rodzi wiele śmiechu i frajdy! Kolejną prostą do wykonania zabawą są memory z serc. Wystarczy wyciąć z papieru technicznego serca o różnych kolorach i przeciąć je na pół- dzieci mają za zadanie odnaleźć brakującą połowę.
  1. Pomoce dydaktyczne. Skarbem każdego nauczyciela w przedszkolu czy opiekuna w żłobku (zobacz nasz kurs na opiekuna TUTAJ), są pomoce dydaktyczne. Oferujemy wam gotowe pomoce z pakietu edukacyjnego Walentynki. Co więcej…pobierzecie je całkowicie za darmo!

Pakiet zawiera różne ćwiczenia. Jest tam ćwiczenie typu memory z sercami, ćwiczenia grafomotoryczne, które świetnie wpłyną na motorykę małą u dzieci czy ćwiczenie na spostrzegawczość (oczywiście w formie super zabawy!). 

Jest również część twórcza – gotowe kolorowanki oraz…kartki walentynkowe. To świetna propozycja dla każdego pedagoga, opiekuna, ale i rodzica czy studenta. Koniecznie sprawdźcie nasz darmowy pakiet – KLIK. Wystarczy pozostawić swoje imię i email, a od razu zostaniecie przekierowani na stronę do pobrania darmowych materiałów.

Warto korzystać z pomocy edukacyjnych – dziś z naszej propozycji możecie skorzystać bezpłatnie. Mamy nadzieję, że będziecie świetnie bawić się wraz z dziećmi w Walentynki!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Rutyna w życiu dziecka. Korzyści

Rutyna w życiu dziecka. Korzyści

Rutyna kojarzy się w różnoraki sposób. Może być dla jednych bezpieczeństwem, a dla drugich nudą. Świat dorosłych różni sie jednak od świata dzieci. Okazuje się, że dzieci rutyny…potrzebują!

Jak muzyka wpływa na rozwój dzieci?

Jak muzyka wpływa na rozwój dzieci?

Muzyka towarzyszy nam na co dzień. Czy wiesz jednak, że prócz zabawy i dobrej rozrywki muzyka oznacza także rozwój? Sprawdź jak muzyka wpływa na rozwój maluchów…