Wiosenny klimat, wiosenne ćwiczenia, wiosenne nowości

Wiosenny klimat, wiosenne nowości, wiosenne ćwiczenia.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Już tak często pisaliśmy Wam, że nie możemy doczekać się wiosny i słowem próbowaliśmy ją przywołać. No cóż poradzimy na to, że obietnica beztroskich, słonecznych dni, kiedy wszystko wydaje się być tak proste i idealne, kusi nas i prowokuje do marzeń?

Mimo wszystko, możemy stwierdzić, że już bliżej niż dalej! Za niedługo powitamy MAJ, a to przepiękny miesiąc. Wierzymy, że zapach bzu da nam energię do działania i mnóstwo motywacji.

Jako rodzice, nauczyciele, opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ), powinniśmy rozbudzać wyobraźnię dzieci i poszerzać ich wiedzę o świecie. Nadchodząca pora roku jaką jest WIOSNA to do tego idealna okazja. W końcu dzieci także są podekscytowane wyjściami na dwór, długimi spacerami, zbieraniem kwiatów czy obserwowaniem latających wokół motyli.
Warto zorganizować zabawy, ćwiczenia i zajęcia, które wprowadzą do waszej sali czy domu wiosenny klimat!
Z tej okazji chcemy przedstawić wam nasze wiosenne nowości czyli wiosenne ćwiczenia od Eduka Center, przygotowane właśnie dla was, by wspierać waszą pracę z najmłodszymi! 

Koniecznie zerknijcie na naszą stronę z pomocami do pracy z dziećmi, gdzie znajdziecie wiele pakietów edukacyjnych różnego typu:  KLIK.

WIOSNA W PRZYRODZIE


Wiosna w przyrodzie to propozycja kart trójdzielnych, która poszerzy wiedzę maluchów o porze roku jaką jest wiosna i pozwoli na odkrywanie jej symptomów na zewnątrz! 

 Pakiet składa się z barwnych pakietów, które można wykorzystać do stworzenia ciekawej gazetki. Plakaty podzielono na kategorie: roślinność wiosną, zwierzęta, pozostałe symptomy. W pakiecie znajdują się także karty trójdzielne, które są zgodne z wymogami Polskiego Instytutu Montessori. Dzięki nim dziecko jest w stanie dopasować napis do obrazka, sprawdzić poprawność swoich odpowiedzi i tym samym dokonać kontroli błędu. Karty trójdzielne również podzielono na kategorie: roślinność, zwierzęta, pozostałe symptomy. Karty zawierają realne zdjęcia.
Można wykorzystać je w różnorodnych sposób: jako gazetkę, omawianie tematu wiosny, jako ćwiczenie: dopasowanie podpisu do obrazka. Zachęcamy was do zaopatrzenia się w nasze karty !

WIOSENNE KWIATY

Jeśli dzieci zainteresowane są roślinnością, warto pomyśleć o skorzystaniu z naszego kolejnego pakietu z kartami trójdzielnymi. To świetna okazja do wyruszenia na spacer i wypatrywania wiosennych kwiatów! 
Pakiet istotnie nosi nazwę WIOSENNE KWIATY.  Pakiet składa się z kart trójdzielnych, które spełniają wymogi Polskiego Instytutu Montessori. Na kartach przedstawiono wiosenne kwiaty wraz z realnymi zdjęciami.
Podobnie co poprzednie karty także i te można wykorzystać w różnorodny sposób. Karty trójdzielne stwarzają okazję do atrakcyjnego przeprowadzenia zajęć i ćwiczeń. Polecamy.
Karty tematyczne dotyczące wiosny znajdziecie TUTAJ.

W OGRODZIE

Skoro wiosna to i wiosenne prace w ogrodzie! Dzieci na pewno będą podekscytowane i szczęśliwe, że mogą pomóc w ogródku: czy to prywatnym czy też żłobkowym/przedszkolnym. Warto taką aktywność z najmłodszymi podjąć. Zanim jednak rozpoczniecie, zachęcamy do zapoznania się z naszym pakietem: W OGRODZIE.

Znajdziecie go TUTAJ.

Ogród to pakiet, który zachwyci was swoimi ilustracjami, ale także ćwiczeniami, jakie zawiera. Przepiękne obrazki, które można zalaminować, by posłużyły na długi czas, pozwolą na wprowadzenie dzieci w temat ogrodnictwa. Ćwiczenia, które proponujemy w tym pakiecie, pozwolą dzieciom zdobyć ważne informacje, takie jak, na przykład: czego rośliny potrzebują do życia. W pakiecie znajdziecie także tematyczne szablony, które można wykorzystać w formie kreatywnych wyklejanek czy kolorowanek. Choć pakiet nosi nazwę OGRÓD, powtarzamy w nim także kolory! Jednym z ćwiczeń jest dobranie kwiatka do doniczki – tak, by elementy te zgadzały się kolorystycznie. Pakiet również proponuje ćwiczenia z zakresu liczenia – liczymy takie elementy jak pszczółki czy liście oraz przepięknie ilustrowane puzzle dla najmłodszych. 

Celebrujcie wiosnę z całych sił: niech już nadejdzie na dobre! Nie możemy się doczekać! 🙂

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Rutyna w życiu dziecka. Korzyści

Rutyna w życiu dziecka. Korzyści

Rutyna kojarzy się w różnoraki sposób. Może być dla jednych bezpieczeństwem, a dla drugich nudą. Świat dorosłych różni sie jednak od świata dzieci. Okazuje się, że dzieci rutyny…potrzebują!

Jak muzyka wpływa na rozwój dzieci?

Jak muzyka wpływa na rozwój dzieci?

Muzyka towarzyszy nam na co dzień. Czy wiesz jednak, że prócz zabawy i dobrej rozrywki muzyka oznacza także rozwój? Sprawdź jak muzyka wpływa na rozwój maluchów…