Wrzesień to idealny czas na zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych. Po wakacyjnym odpoczynku wiele osób decyduje się na rozpoczęcie nauki, która pomoże im w zdobyciu upragnionej pracy zawodowej.
W związku ze skończeniem się okresu wakacyjnego, rodzice wracają do pracy, a dzieci do przedszkola, żłobków, pod opiekę wykwalifikowanych do tego osób. W placówkach, które sprawują opiekę nad dziećmi poszukiwani są nowi pracownicy. I tutaj wiele osób zastanawia się: w jaki sposób rozpocząć pracę…w żłobku?
Pisaliśmy już wiele razy o tym, że aby pracować w żłobku jako opiekun należy posiadać co najmniej wykształcenie średnie i kurs 280h. Taki kurs w formie on-line, mamy w swojej ofercie – KLIK.
Zapoznając się jednak ze szkoleniami jakie proponujemy, możecie natrafić na informację o kursie na opiekuna dziennego 160h. Znajdziecie go TUTAJ.
W dzisiejszym artykule na blogu, chcieliśmy opowiedzieć wam nieco więcej o szkoleniu w wymiarze 160h. Kto może je rozpocząć, gdzie można po nim pracować, jak ono dokładnie wygląda? Zapraszamy do lektury!
KURS 160H – DLA KOGO?
Należy zaznaczyć, iż kurs 160h daje mniejsze uprawnienia niż kurs 280h. Po kursie 280h można pracować jako opiekun zarówno w żłobku i klubie malucha jak i u opiekuna dziennego. Kurs 160h to szkolenie typowo na opiekuna dziennego, czyli nie można pracować w żłobkach i klubach malucha.
Zatrudnienie znajdzie się u opiekunów dziennych, czyli osób, które sprawują opiekę nad dziećmi w warunkach domowych. Aby rozpocząć takie szkolenie należy posiadać co najmniej wykształcenie średnie. Szkolenie jest od podstaw także nie trzeba posiadać specjalnego doświadczenia czy wiedzy. Oczywiście, nasz kurs nadaje legalne kwalifikacje zawodowe – posiadamy aktualną i ważną decyzję Ministerstwa, co jest bardzo ważne.
KURS 160H – JAK WYGLĄDA?
Na kurs można zapisać się poprzez stronę szkolenia – KLIK. Nauka teorii odbywa się całkowicie zdalnie, co jest niesamowicie wygodne w dzisiejszych czasach. Nie musimy tracić czasu i pieniędzy na dojazdy, a co ważne: możemy uczyć się w porach, które nam odpowiadają – nawet późnym wieczorem czy w nocy. Wystarczy dostęp do internetu, by zdobywać nowe informacje.
Podczas kursu należy zaliczyć 3 moduły. Zaliczenia mają charakter pytań otwartych/zamkniętych, wysyła się je poprzez platformę do nauki. Oczywiście w razie niepowodzenia, zaliczenie można powtórzyć – bez dodatkowych opłat.
Na koniec należy napisać egzamin końcowy w formie pisemnej. On również odbywa się poprzez nowoczesną platformę. Ocenia go dział zaliczeń do 72h. Tak jak w przypadku zaliczeń – poprawa oczywiście jest możliwa.
Ważną kwestią jest odbycie praktyk zawodowych. Na kursie na opiekuna dziennego należy odbyć 30h praktyk w placówce, która sprawuje opiekę nad dziećmi do lat 3. Można wybrać opiekuna dziennego, żłobek bądź klub malucha. Co ważne, praktyki odbywamy najwcześniej po zaliczeniu teorii.
Po zdaniu zarówno egzaminu końcowego jak i zaliczeniu praktyk, otrzymuje się dokument zakończenia kursu. Wysyłamy go do wskazanego przez kursanta paczkomatu.
Na naszym kursie nauką można pokierować w sposób indywidualny. To duże ułatwienie w czasach pandemii i w sytuacji gdy musimy zająć się domem, dziećmi bądź pracą, a chcielibyśmy zdobyć nowe kwalifikacje.
Nie warto czekać – warto spełniać swoje marzenia zawodowe – moment nigdy nie będzie lepszy!
Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook i Instagram? Zobacz koniecznie teraz!