Wszystko o kursie 160h na opiekuna dziennego

Wszystko o kursie 160h na opiekuna dziennego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Wrzesień to idealny czas na zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych. Po wakacyjnym odpoczynku wiele osób decyduje się na rozpoczęcie nauki, która pomoże im w zdobyciu upragnionej pracy zawodowej.

W związku ze skończeniem się okresu wakacyjnego, rodzice wracają do pracy, a dzieci do przedszkola, żłobków, pod opiekę wykwalifikowanych do tego osób. W placówkach, które sprawują opiekę nad dziećmi poszukiwani są nowi pracownicy. I tutaj wiele osób zastanawia się: w jaki sposób rozpocząć pracę…w żłobku?

Pisaliśmy już wiele razy o tym, że aby pracować w żłobku jako opiekun należy posiadać co najmniej wykształcenie średnie i kurs 280h. Taki kurs w formie on-line, mamy w swojej ofercie – KLIK.

Zapoznając się jednak ze szkoleniami jakie proponujemy, możecie natrafić na informację o kursie na opiekuna dziennego 160h. Znajdziecie go TUTAJ.

W dzisiejszym artykule na blogu, chcieliśmy opowiedzieć wam nieco więcej o szkoleniu w wymiarze 160h. Kto może je rozpocząć, gdzie można po nim pracować, jak ono dokładnie wygląda? Zapraszamy do lektury!

KURS 160H – DLA KOGO?

Należy zaznaczyć, iż kurs 160h daje mniejsze uprawnienia niż kurs 280h. Po kursie 280h można pracować jako opiekun zarówno w żłobku i klubie malucha jak i u opiekuna dziennego. Kurs 160h to szkolenie typowo na opiekuna dziennego, czyli nie można pracować w żłobkach i klubach malucha.

Zatrudnienie znajdzie się u opiekunów dziennych, czyli osób, które sprawują opiekę nad dziećmi w warunkach domowych. Aby rozpocząć takie szkolenie należy posiadać co najmniej wykształcenie średnie. Szkolenie jest od podstaw także nie trzeba posiadać specjalnego doświadczenia czy wiedzy. Oczywiście, nasz kurs nadaje legalne kwalifikacje zawodowe – posiadamy aktualną i ważną decyzję Ministerstwa, co jest bardzo ważne.

KURS 160H – JAK WYGLĄDA?

Na kurs można zapisać się poprzez stronę szkolenia – KLIK. Nauka teorii odbywa się całkowicie zdalnie, co jest niesamowicie wygodne w dzisiejszych czasach. Nie musimy tracić czasu i pieniędzy na dojazdy, a co ważne: możemy uczyć się w porach, które nam odpowiadają – nawet późnym wieczorem czy w nocy. Wystarczy dostęp do internetu, by zdobywać nowe informacje.

Podczas kursu należy zaliczyć 3 moduły. Zaliczenia mają charakter pytań otwartych/zamkniętych, wysyła się je poprzez platformę do nauki. Oczywiście w razie niepowodzenia, zaliczenie można powtórzyć – bez dodatkowych opłat.

Na koniec należy napisać egzamin końcowy w formie pisemnej. On również odbywa się poprzez nowoczesną platformę. Ocenia go dział zaliczeń do 72h. Tak jak w przypadku zaliczeń – poprawa oczywiście jest możliwa.

Ważną kwestią jest odbycie praktyk zawodowych. Na kursie na opiekuna dziennego należy odbyć 30h praktyk w placówce, która sprawuje opiekę nad dziećmi do lat 3. Można wybrać opiekuna dziennego, żłobek bądź klub malucha. Co ważne, praktyki odbywamy najwcześniej po zaliczeniu teorii.

Po zdaniu zarówno egzaminu końcowego jak i zaliczeniu praktyk, otrzymuje się dokument zakończenia kursu. Wysyłamy go do wskazanego przez kursanta paczkomatu.

Wraz z zapisem na nasz kurs, otrzymuje się także dostęp do szkolenia pierwszej pomocy przedmedycznej i otrzymania zaświadczenia – za darmo. Jest to więc świetna opcja dla osób, które pragną rozpocząć pracę z dziećmi. 

Na naszym kursie nauką można pokierować w sposób indywidualny. To duże ułatwienie w czasach pandemii i w sytuacji gdy musimy zająć się domem, dziećmi bądź pracą, a chcielibyśmy zdobyć nowe kwalifikacje.

Nie warto czekać – warto spełniać swoje marzenia zawodowe – moment nigdy nie będzie lepszy!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.

Szczegóły nowego kursu Gry i Zabawy integracyjne

Szczegóły nowego kursu: Gry i zabawy integracyjne

Kurs Gry i zabawy integracyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym to szkolenie, które zostało stworzone z myślą o rozwijaniu ważnych umiejętności społecznych i emocjonalnych u dzieci. Celem kursu jest zapewnienie im wspaniałej zabawy i równocześnie pomoc w rozwijaniu umiejętności, takich jak współpraca, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, empatia, kreatywność i rozwiązywanie problemów.