wszystko o kursie uzupełniającym 80h na opiekuna

Wszystko o kursie uzupełniającym 80h na opiekuna

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Aby pracować w żłobku z dziećmi do lat 3 należy posiadać odpowiednie kwalifikacje zawodowe. O tym, kto może podjąć pracę na stanowisku opiekuna mówi ustawa żłobkowa. To ona powinna być dla przyszłych opiekunów w żłobkach źródłem wiedzy.

Pracując w żłobku czy klubie malucha jako opiekun, nie musimy posiadać studiów wyższych pedagogicznych. Wystarczy wykształcenie średnie i odpowiedni kurs na opiekuna w żłobku. Taki kurs powinien składać się z 200h teorii oraz z 80h praktyki. Ważne, by posiadał aktualną i ważną decyzję Ministerstwa – tylko takie kursy nadają legalne kwalifikacje. W dobie internetu można znaleźć wiele szkoleń na opiekuna – warto jednak upewnić się czy kurs posiada odpowiednie decyzje pod względem legalności.

My oczywiście w swojej ofercie posiadamy kurs 280h na opiekuna w żłobku – znajdziecie go TUTAJ.

Wiele osób pyta nas także o kurs uzupełniający 80h. Czy nadaje takie same kwalifikacje, czym się różni od kursu 280h, czy każdy może go ukończyć oraz przede wszystkim jak wygląda takie szkolenie na naszej platformie? W dzisiejszym artykule chcielibyśmy szerzej omówić tę kwestię, by rozwiać wszystkie wasze wątpliwości.

KURS 80H – DLA KOGO?

Przede wszystkim należy wspomnieć, że kurs 80h nie jest dla wszystkich. Jest on – jak sama nazwa wskazuje – UZUPEŁNIAJĄCY. Może ukończyć go więc osoba, która – zgodnie z ustawą – musi uzupełnić swoje kwalifikacje, by pracować w żłobku na stanowisku opiekuna.

Według ustawy, jeśli posiada się kwalifikacje zawodowe do pracy w żłobku jako opiekun, poświadczone minimum rocznym, udokumentowanym doświadczeniem w pracy z dziećmi do lat 3, ale nie pracowało się minimum 6 miesięcy na tym stanowisku bezpośrednio przed zatrudnieniem – to należy uzupełnić swoją wiedzę i umiejętności. W tym celu odbywa się kurs 80h, który jest zdecydowanie krótszy niż pełne szkolenie 280h.

Kurs 80h może odbyć również osoba, która posiada wykształcenie wyższe na dowolnym kierunku, którego program obejmuje zagadnienia z opieki nad dzieckiem i jego rozwojem.

Kurs 80h uzupełniający robi się więc tylko w określonych przypadkach. Jeśli osoba, która pragnie rozpocząć pracę jako opiekun żłobkowy, nie posiada odpowiedniego doświadczenia i kwalifikacji – wtedy powinna zapisać się na szkolenie w wymiarze 280h – od podstaw.

KURS 80H – JAK WYGLĄDA?

My oczywiście posiadamy szkolenie uzupełniające w naszej ofercie. Można znaleźć je TUTAJ. Kurs odbywa się w formie on-line, także można uzupełnić swoją wiedzę i kwalifikacje bez wychodzenia z domu, we własnym tempie nauki. To bardzo dobra opcja dla osób, które nie mają czasu, by dojeżdżać na wykłady do – na przykład – sąsiednich miejscowości, a także dla tych, które cenią sobie wygodę i elastyczność przyswajania wiedzy.

Posiadamy oczywiście aktualną decyzję Ministerstwa na prowadzenie kursu uzupełniającego 80h – nr 29/2018. 

Kurs składa się wyłącznie z teorii – nie ma w nim praktyk. Jest to spowodowane tym, że szkolenie ma na celu jedynie uzupełnienie kwalifikacji osoby, która posiada doświadczenie w pracy z dziećmi.

Nauka odbywa się poprzez naszą nowoczesną platformę do kursów on-line. W kursie znajdują się materiały PDF, audio, wideo.

Aby zaliczyć kurs należy przesłać do działu zaliczeń dwa zaliczenia cząstkowe, o które kursant jest proszony w odpowiednim miejscu i czasie na platformie, a także egzamin końcowy w formie pisemnej.

Wszystko odbywa się zdalnie – nie trzeba więc nigdzie dojeżdżać. Co ważne, dostęp do kursu posiada się aż na 2 lata od zapisu – jeśli ukończy się więc szkolenie wcześniej, można w dowolnym momencie wracać do wybranych kwestii i tematów.

Zaświadczenie o ukończeniu kursu wysyłamy do wskazanego przez kursanta paczkomatu. 

Mamy nadzieję, że dowiedzieliście się nieco więcej na temat kursu uzupełniającego 80h. Koniecznie – jeśli musicie uzupełnić swoje kwalifikacje – zapoznajcie się z naszą ofertą. Przypominamy: nasz kurs znajdziecie TUTAJ.

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.