Wyjątkowe Walentynki z dziećmi

Wyjątkowe Walentynki z dziećmi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Walentynki, Dzień Zakochanych. Każdy z nas zna to święto! To świetna okazja do podziękowania bliskim za to, że po prostu są. Choć na co dzień powinniśmy celebrować miłość i serdeczność, 14 lutego to dzień kiedy szczególnie chcemy być wśród bliskich, okazać im miłość, przywiązanie, wdzięczność.
Walentynki to również święto, które można obchodzić z najmłodszymi – czy to w domu, przedszkolu czy żłobku (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ).

Warto pokazywać i zapoznawać dzieci z różnego rodzaju świętami już od najmłodszych lat. To idealna okazja do edukacji poprzez zabawę – powinniśmy więc z tego chętnie skorzystać.
Dni tematyczne to jedne z najlepszych dni w roku. Możemy pięknie przystroić salę czy pokój dziecka i zacząć zabawę podczas której dziecko nauczy się nowych rzeczy.
Jak więc obchodzić Walentynki z dziećmi? Jak się przygotować do tego dnia? O czym pamiętać? Już podpowiadamy!

STRÓJ

Walentynki to miłość, a miłość to kolor czerwony! Wystarczy wejść do marketu, by dostrzec czerwone serca, czerwone maskotki, poduszki czy róże. Walentynki kojarzą się całemu światu z czerwonym kolorem, a więc wykorzystajmy to. Niech tego dnia dzieci ubiorą się na czerwono. Jeśli organizujemy Dzień Zakochanych w domu nie będzie problemu z przebraniem dziecka i siebie, jednak jeśli Walentynki organizujemy w przedszkolu czy żłobku, warto wcześniej poprosić rodziców o ubranie dziecka w kolor czerwony.

OPASKI

Skoro jesteśmy już ubrani na czerwono, warto pomyśleć o serduszkowych opaskach, które dodatkowo wprowadzą nas w miłosny klimat! Opaski z papieru można wykonać samodzielnie, przyklejając na środku duże, kolorowe serce. Niech każde z dzieci zdecyduje w jakim kolorze chciałoby mieć serduszko na tej oryginalnej opasce.

WALENTYNKOWE TAŃCE

Skoro świętujemy….to zatańczmy! Poprzez taniec możemy wyrazić emocje, takie jak radość czy ekscytacja. Włączmy muzykę z motywem miłosnym (np All you need is love) i zatańczmy razem z dziećmi. Niech wyrażą siebie w tańcu, w śpiewie – poprzez muzykę!

GOTOWY PAKIET EDUKACYJNY

Prócz zabawy nie może zabraknąć także zadań edukacyjnych. Skorzystajcie więc z gotowego pakietu od Eduka Center, który możecie pobrać za darmo TUTAJ.
Elementy pakietu warto zalaminować – dzięki temu posłużą wam przez długi czas!
W pakiecie znajdziecie mnóstwo ćwiczeń edukacyjnych, które rozwiną i utrwalą u najmłodszych różne umiejętności. Znajdziecie w nim zadania z zakresu grafomotoryki, odnajdywania par, dorysowywania brakującej części, odrysowywania kształtu serc.
W pakiecie zamieściliśmy także tematyczne szablony kolorowanek oraz…kartki walentynkowe w języku polskim i angielskim. Takie kartki warto wręczyć każdemu dziecku pod koniec zajęć: dzięki temu podarujemy maluchom coś od siebie, od serca!

KARTKA WALENTYNKOWA

My wręczymy maluchom kartkę walentynkową (na pewno będą szczęśliwe i podekscytowane), ale warto także namówić maluchy do stworzenia własnej walentynki, którą mogą następnie wręczyć rodzicom, dziadkom czy rodzeństwu. Kartki można zrobić z kolorowego papieru, można użyć farb, kredek, brokatu czy plasteliny – pełna dowolność. Możliwość wręczenia walentynki komuś ważnemu na pewno sprawi, że dziecko poczuje się dumne…i takie ważne! 🙂


Pamiętajcie także o przystrojeniu sali czy pokoju dziecka. Akcenty walentynkowe takie jak wycięte serduszka, gazetka czy innego typu dekoracje na pewno umilą wam ten dzień i sprawią, że poczujecie w pełni Dzień Zakochanych!


Pamiętajcie także o pobraniu naszego darmowego pakietu WALENTYNKI, dzięki któremu na pewno ten dzień będzie kreatywny i pomysłowy. Będziecie wspominać go z uśmiechem na twarzy. Radosnych, wspaniałych Walentynek!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.