Zabierz dziecko w podróż do świata morskich zwierząt

Zabierz dziecko w podróż do świata morskich zwierząt!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Morza, oceany. Przepiękny, fascynujący podwodny świat, który intryguje zarówno dzieci jak i dorosłych. Czy myśleliście kiedyś jakby to było żyć pod wodą? Na pewno byłaby to niezła przygoda. Jak dobrze, że mamy wyobraźnię i możemy przemieszczać się w różne światy i stawać się kimkolwiek chcemy.
To wielka zaleta – kreatywność. Dzięki niej dorośli wciąż mogą pozostać w jakimś stopniu dziećmi, a dzieci przeżywać niesamowite przygody.


Podróżowaliśmy już wspólnie z dziećmi dookoła świata, odkrywając różne kontynenty, dziś zabieramy Cię w podróż do świata morskich zwierząt. Są one równie fascynujące co te żyjące na lądzie! Na pewno dzieci będą zachwycone, mogąc poznać bliżej ich środowisko. I wcale nie trzeba wychodzić poza dom czy salę żłobkową czy przedszkolną – wystarczy odrobina wyobraźni i odpowiednie materiały!
Jeśli chcesz pracować jako opiekun w żłobku, odwiedź naszą stronę z kursem on-line TUTAJ, a jeśli pragniesz poznać sposoby na udaną podróż w świat morskich głębin….kontynuuj lekturę! 

W JAKI SPOSÓB ZABRAĆ DZIECI W ŚWIAT MORSKICH ZWIERZĄT?

KSIĄŻECZKI

Dobre na wszystko są…książki! To nieodłączny element każdego rodzica czy pedagoga: są po prostu niezastąpione. Gdy wybierzesz odpowiednie książeczki, zgodne z tematyką zajęć, przeniesiesz dzieci w niesamowity świat fantazji. Pamiętaj: dzięki książeczkom kształtujemy wyobraźnię dziecka, rozwijamy empatię, ukazujemy różne sposoby postępowania, wzbogacamy słownictwo oraz wiedzę dziecka. Dostarczamy mu wielu ciekawych doświadczeń, będących powodem radości i ekscytacji. Wybierz książeczki świetnie obrazujące życie w oceanie/morzu, pełne ciekawych ilustracji, które pobudzą wyobraźnię dziecka!

PIOSENKI POŁĄCZONE Z TAŃCEM

W dobie internetu mamy ułatwione zadanie. Materiałów, z których możemy skorzystać jest naprawdę wiele, cieszmy się więc z tego! Wprowadzając dzieci w świat morskich zwierząt, świetnie jest wprowadzić element muzyczny na zajęciach. Piosenki o morskich zwierzętach, z radosnym tekstem i pasującym, prostym tańcem – to strzał w dziesiątkę. Dzieci uwielbiają muzykę! Dzięki piosence połączonej z tańcem możemy w fajny sposób wprowadzić dzieci w podwodny świat, po czym utrwalić zdobytą wiedzę.

PRAWDZIWY MORSKI ŚWIAT

Eksperymenty – to jest coś co dzieci uwielbiają! Możemy sami stworzyć prawdziwy morski świat i zachęcić dzieci do odwiedzenia go. Wystarczy stworzyć w dużej misce masę sensoryczną, najlepiej z pianki do golenia by była mięciutka, dodać niebieski barwnik (chcemy, żeby stała się błękitna, niczym woda!) i wrzucić w nią figurki morskich zwierząt. W ten sposób stworzymy prawdziwy morski świat, który dzieci mogą dotykać, szukać zatopionych figurek, tworzyć opowieści. 

KTO ŻYJE W MORZU? POMOCNY PAKIET

Świat morskich zwierząt skrywa wiele ciekawostek. Zapoznajmy z nimi dziecko! Zachęcamy do skorzystania z naszego pakietu pod tytułem Kto żyje w morzu? To kolorowy, pełen ćwiczeń i ciekawych informacji pakiet, stworzony specjalnie z myślą o małych odkrywcach.  Plansze z realnymi zdjęciami zwierząt wprowadzą dzieci w temat zajęć, utrwalą słownictwo, zapoznają najmłodszych z nowymi gatunkami zwierząt. Dzieci dowiedzą się także jak zbudowane są morskie zwierzęta oraz utrwalą wiedzę dzięki ćwiczeniom praktycznym. Pakiet ten rozwija także umiejętności w zakresie pisania, spostrzegania oraz znajomości kolorów. Polecamy! Pakiet znajdziecie na naszej stronie, TUTAJ.

SKORZYSTAJ Z MUSZELEK

Muszle…są przepiękne! Fascynują na każdym kroku – różnymi wielkościami, kolorami, kształtami. Podczas omawiania morskiego świata koniecznie pokażcie muszle dzieciom. Będą mogły je dotknąć, porównać. Co więcej: możemy zachęcić dzieci do przyłożenia muszli do ucha i posłuchania…szumu morza! To niesamowite doświadczenie dla najmłodszych! Muszle można wykorzystać również do różnych ćwiczeń praktycznych, można na przykład je przeliczać czy układać: od najmniejszej do największej.

PRACE PLASTYCZNE

Źródło nieskończonej inspiracji: prace plastyczne. Można wykonać je na wiele różnych sposobów: od wyklejanek, kolorowanek po lepienie figurek z plasteliny. Możemy jako opiekunowie/nauczyciele/rodzice popuścić wodzę fantazji i stworzyć coś naprawdę oryginalnego. Może pomalujemy makaron na niebiesko i stworzymy z niego morze/ocean? Albo na ogromnym kartonie bądź brystolu stworzymy prawdziwy morski świat, z różnymi stworzeniami wykonanymi z najróżniejszych materiałów? Popuśćcie wodzę fantazji!

To tylko kilka propozycji w jaki sposób wprowadzić dziecko w morski świat zwierząt. Wystarczy rozejrzeć się dookoła, by wpaść na genialny pomysł. Zachęcamy was jednak do zorganizowania tego typu zajęć: morskie głębiny fascynują od zawsze!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.

Szczegóły nowego kursu Gry i Zabawy integracyjne

Szczegóły nowego kursu: Gry i zabawy integracyjne

Kurs Gry i zabawy integracyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym to szkolenie, które zostało stworzone z myślą o rozwijaniu ważnych umiejętności społecznych i emocjonalnych u dzieci. Celem kursu jest zapewnienie im wspaniałej zabawy i równocześnie pomoc w rozwijaniu umiejętności, takich jak współpraca, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, empatia, kreatywność i rozwiązywanie problemów.