zalety kursu online na opiekuna w żłobku

Zalety kursu on-line na opiekuna w żłobku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Dzieci potrafią inspirować jak nikt inny. Obserwując je, zaczynamy dostrzegać to, co w życiu naprawdę ważne. Dzieci pełne są beztroski, bezinteresownej radości: potrafią zachwycać się naturalnym pięknem, najprostszymi rzeczami. Dzieci zarażają uśmiechem i chęcią do życia!
Praca z nimi jest niepowtarzalna: na pewno nie można określić jej jako nudną. To ciągły rozwój, wspinanie się na wyżyny kreatywności, bycie energicznym, empatycznym. Oczywiście, to także duża odpowiedzialność co niejako łączy się ze stresem: jednak uśmiech małego człowieka wynagradza wszelkie trudności z jakimi owa praca może się wiązać.
Marzeniem wielu osób jest praca z małymi dziećmi. I o ile w przedszkolu można pracować na stanowisku nauczyciela wychowania przedszkolnego po studiach pedagogicznych, tak w żłobku i klubie malucha można pracować posiadając co najmniej wykształcenie średnie.

Zgodnie z ustawą, aby pracować na stanowisku opiekuna w żłobku lub klubie malucha, należy posiadać co najmniej wykształcenie średnie oraz kurs 280h na opiekuna w żłobku. Obecnie na rynku można spotkać wiele kursów tego typu.
Jaki więc wybrać?
Polecamy kurs na opiekuna w żłobku od Eduka Center. Kurs znajduje się TUTAJ

Jakie zalety płyną z kursu on-line na opiekuna w żłobku?


Obecnie, w trudnych czasach pandemii, musimy nauczyć się żyć nieco inaczej. Liczne obostrzenia powodują, że nasza codzienność nie wygląda tak samo. W trosce o zdrowie, poza pracą, zalecane jest ograniczenie spotkań i kontaktów z innymi ludźmi. Czy to oznacza, że musimy odłożyć na później swój samorozwój i marzenia zawodowe? Oczywiście, że nie! Upragnione kwalifikacje zawodowe – w tym przypadku kwalifikacje niezbędne do pracy z dziećmi do lat 3 – można zdobyć dzięki kursom on-line.
Kurs on-line na opiekuna w żłobku od Eduka Center od lat z powodzeniem szkoli osoby, pracujące następnie z dziećmi w żłobkach i klubach malucha jako opiekunowie. Jest to kurs nadający w pełni legalne kwalifikacje: posiadamy decyzję Ministerstwa nr 15/2018. Oznacza to, że uzyskane zaświadczenie niczym nie różni się od tego, które dostaje się po kursie w formie stacjonarnej.
Zalety kursu on-line są naprawdę liczne. Jedna z największych w obecnych czasach to oczywiście ograniczenie kontaktu z przypadkowymi, nieznanymi dotąd osobami. Nie musimy wychodzić z domu, by uczyć się i poszerzać swoją wiedzę: teorię przyswaja się w domu, używając w tym celu urządzenia z dostępem do internetu.
Teoria przedstawiana jest w materiałach różnego typu, można wyróżnić: wideo, audio, pliki w formie prezentacji PDF. Forma jest różnorodna.


Co więcej: nie tracimy czasu i pieniędzy na dojazdy: uczymy się tam, gdzie chcemy…nawet pod kocem! Jest to zwłaszcza atrakcyjne dla osób mieszkających w małych miastach, wioskach, które na kursy zazwyczaj muszą dojeżdżać do większych miejscowości. Nie musimy stać w korkach, nie musimy wsiadać do pociągu, autobusu czy auta: wystarczy dostęp do internetu, by przyswajać nowe wiadomości.


Kolejną zaletą jest nauka w indywidualnym tempie. To kursant sam decyduje jak szybko przerobi kurs. Teoria uwalnia się stopniowo przez 14 dni: oczywiście, można realizować ją dłużej. Dostosowujemy tempo nauki do własnych możliwości, do ilości wolnego czasu. Zasada jest jedna: kurs musimy ukończyć w maksymalnie 24 miesiące.


Kurs on-line od Eduka Center na pewno wyróżnia się spośród innych na rynku, atrakcyjnością bonów, które dodawane są do zakupu. Automatycznie do zamówienia dodajemy za darmo nasz bestsellerowy pakiet w formie PDF ŻŁOBEK MEGA PAKIET, w którym znajdują się liczne propozycje zabaw i zajęć, do wykorzystania z dziećmi w żłobku. Co więcej, udostępniamy także dostęp do Akademii Opiekuna za darmo na okres 2 lat. Więcej o Akademii można poczytać TUTAJ.


W Akademii znajdują się różnego typu materiały: pomoce do pracy z dziećmi, aktualizowane dwa razy w tygodniu, wideo inspiracje, porady, gotowe scenariusze zajęć. To jedyny taki projekt na rynku, z którego nasi kursanci z chęcią korzystają! Akademia powstała po to, by wspierać pracę opiekunów w żłobkach.


Ważną kwestią kursu na opiekuna w żłobku są PRAKTYKI. Praktyka jest niezbędna, by otrzymać dokument potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Odbywa się je po zakończeniu części teoretycznej, w wybranym żłobku lub klubie malucha w swojej miejscowości. Należy odbyć je w wymiarze 80h – tak samo jak przy kursie stacjonarnym.


Kurs on-line na opiekuna w żłobku to opcja, na którą decyduje się wiele osób pragnących zdobyć wymarzone kwalifikacje zawodowe. Oszczędzamy tym samym swój czas, pieniądze, jednocześnie stawiając na samorozwój i dokształcanie się. Kurs on-line nie różni się niczym od tego w formie stacjonarnej: może jedynie tym, że teorię można przyswajać o każdej porze, w dowolnym miejscu, dostosowując tempo nauki do siebie. Dokumenty nadające pełne kwalifikacje zawodowe przesyłane są przez nas do wskazanego przez kursanta paczkomatu.
Polecamy kurs on-line na opiekuna w żłobku wszystkim, którzy marzą o pracy z dziećmi. Nie warto odkładać swojego rozwoju zawodowego na później. Teraz – to odpowiedni moment!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.