Zbiór materiałów do nauki anatomii z dzieckiem

Zbiór materiałów do nauki anatomii z dzieckiem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Nauka anatomii z dzieckiem. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, od kiedy warto zacząć edukować dzieci w tym temacie?

Jako rodzice, nauczyciele czy opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ), co dzień uczymy dzieci nowych umiejętności, poszerzamy ich wiedzę. Pokazujemy świat, chcemy, by poznały otaczającą je rzeczywistość. 

Gdy dzieci zaczynają zadawać pytania na dany temat, warto więc zaspokoić ich ciekawość i podążyć za ich naturalnym, w danym momencie, zainteresowaniem.

Ciało człowieka jest fascynujące. Anatomia to intrygujący temat, który może zaciekawić nawet młodsze dzieci. Z czasem każdy maluch zacznie interesować się swoim ciałem i procesami jakie w nim zachodzą.

Pojawia się pytanie: co wtedy? Wtedy…warto rozpocząć anatomię z dzieckiem! Oczywiście pokazujmy dziecku ciało człowieka w formie zabawy.

Jak to zrobić?

Przede wszystkim warto rozejrzeć się za pomocami edukacyjnymi, których na rynku jest wiele. Te związane z anatomią człowieka również są liczne!

Warto skorzystać:

  • z układanek,
  • z puzzli,
  • z książeczek,
  • z modelu Szkielet Człowieka.

Te wszystkie powyższe materiały okażą się bardzo pomocne w przybliżeniu dziecku tematu anatomii człowieka. Prócz nich warto także nabyć pakiety edukacyjne, które umożliwią wykonanie innych ćwiczeń i zadań:

  • Pakiet Anatomia Człowieka. Narządy wewnętrzne. Pakiet ten liczy 22 stron PDF do samodzielnego wydruku. Znajdują się w nim karty trójdzielne, spełniające wymogi Polskiego Instytutu Montessori. Karty przedstawiają narządy wewnętrzne człowieka. W pakiecie umieszczono także puzzle: zadaniem dziecka jest ułożenie ich. Każda pocięta plansza zawiera także podpis, dzięki czemu podczas zabawy dziecko utrwala nazwy narządów.
  • Rozwój prenatalny człowieka. Pakiet przybliżający dziecku temat rozwoju prenatalnego człowieka również może okazać się bardzo przydatny. Pokazanie dziecku jak wygląda człowiek w brzuchu może być dla niego bardzo fascynujące. Nasz pakiet składa się z 21 stron PDF. Składa się z kart trójdzielnych spełniających wymogi Polskiego instytutu Montessori. Karty przedstawiają rozwój prenatalny człowieka od 4 tygodnia do 40 tygodnia.

  • Szkielet ludzki. Pakiet szkielet ludzki składa się z 22 stron PDF do samodzielnego wydruku. Składa się z kart trójdzielnych spełniających wymogi Polskiego instytutu Montessori przedstawiających szkielet ludzki. Jest to świetna baza do zajęć o anatomii człowieka. Karty trójdzielne są bardzo efektywne i można wykorzystać je na wiele sposobów. Pozwalają na dokonanie dziecku samodzielnej kontroli błędu.

Powyższe pakiety edukacyjne można z łatwością znaleźć w naszym sklepie internetowym – KLIK.

Pamiętajcie: naukę o ciele człowieka można rozpocząć już z dzieckiem w 3 roku życia – w formie zabawy!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.