Zbiór pakietów edukacyjnych zwierzęta

Zbiór pakietów edukacyjnych ZWIERZĘTA

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Dzieci zwierzętami interesują się od najmłodszych lat. Już kilkumiesięczny maluch cieszy się na widok pieska, kotka czy innego zauważonego zwierzaka. Wynika to z naturalnej ciekawości i zainteresowania światem.

Zadaniem nauczycieli i opiekunów w żłobkach czy klubach malucha (zapoznaj się z ofertą naszego kursu na opiekuna TUTAJ), jest wspieranie tej ciekawości i pokazywanie otaczającej rzeczywistości w atrakcyjny sposób.

Jesteśmy ciekawi jak WY poszerzacie wiedzę dzieci na temat zwierząt? Używacie książeczek, śpiewacie piosenki, ćwiczycie wierszyki? Wykorzystujecie w swej pracy figurki zwierząt, a może stosujecie prace plastyczne i inne zabawy kreatywne?

Jednym ze sposobów na rozpoczęcie nauki na temat zwierząt są pakiety edukacyjne. To gotowe propozycje zadań i ćwiczeń, a także pięknych ilustracji, które posłużą do zorganizowania kreatywnych zajęć tematycznych.

Będą świetne zarówno w pracy opiekunów w żłobkach i klubach malucha, nauczycieli przedszkola czy rodziców, którzy we własnym zakresie chcą realizować z dzieckiem różnego typu zadania, ćwiczenia i zabawy.

W swojej ofercie posiadamy – jako zespół Eduka Center – pakiety edukacyjne o różnej tematyce. Dziś chcemy bliżej pokazać wam możliwości pakietów:

  • Leśne zwierzęta,
  • Zwierzęta i ich kontynenty,
  • Zwierzęta na lądzie i w wodzie.

Powyższe propozycje jak i wiele innych znajdziecie w naszym sklepie internetowym: KLIK.

LEŚNE ZWIERZĘTA

Pakiet Zwierzęta Leśne poszerzy wiedzę dzieci o zwierzętach mieszkających w lesie. Znajdują się w nim plansze, które posłużą do omówienia tematu i zorganizowania na przykład ciekawej gazetki tematycznej. Przedstawione zdjęcia zwierząt na planszach to zdjęcia realne.

Kolejne ćwiczenie to Matematyczny las. To odrobina matematyki w klimacie leśnych zwierząt. Zadaniem dzieci jest przeliczanie widocznych elementów i zapisanie odpowiedniej liczby w okienku.

Następnym zadaniem jest Doklej parę, zadanie, w którym dziecko dobiera odpowiednie zdjęcie do przedstawionego. 

Ostatnia zabawa to Smakołyki dla zwierzątek. Dziecko powinno połączyć zwierzątko wraz z jego smakołykiem. To zadanie w świetny sposób dodaje dziecku cennej wiedzy – i to w formie kreatywnej zabawy.

ZWIERZĘTA I ICH KONTYNENTY

7 kontynentów i mnóstwo zwierząt – w jednym pakiecie! Zwierzęta i ich kontynenty również zawierają plansze, które posłużą do przedstawienia tematu czy stworzenia gazetki. Zwierzątka na planszach powinno nazywać się z dzieckiem na głos, a do tego odczytywać także nazwy kontynentów, by dziecko mogło utrwalić je w sposób globalny. 

W pakiecie znajdują się także memory z zakresu Europa-Australia. Z dziećmi młodszymi można grać w odsłonięte memory, natomiast ze starszymi z zakrytymi, by zwiększyć stopień trudności 🙂

Ostatnim zadaniem jest Co to za zwierzę? Zadaniem dziecka jest odgadnięcie co przedstawia obrazek, patrząc tylko na jego kontur. Na drugiej stronie przedstawiona jest też pełna  grafika z podpisem.

Pakiet dostępny jest także w wersji z grafikami realnymi

ZWIERZĘTA NA LĄDZIE I W WODZIE

Pakiet Zwierzęta na lądzie i w wodzie, również zawiera przepiękne plansze. Użyjecie ich do omówienia tematu, polecamy także wywiesić ją w widocznym miejscu, by dzieci mogły mieć ją w zasięgu wzroku.

Kolejnym elementem pakietu są Ciekawostki o zwierzętach. Zadaniem nauczyciela/opiekuna jest przeczytanie dzieciom ciekawostek. Można wykorzystać je także w zabawie. Przykładowo – dzieci biegają po dywanie, a na sygnał STOP, jedno dziecko podnosi z dywanu zagadkę, którą odczytuje nauczyciel.

Kolejną propozycją z pakietu są Zagadki prawda-fałsz. Plakietki z PRAWDA-FAŁSZ, powinny zostać wydrukowane i wręczone każdemu dziecku. Po przeczytaniu przez nauczyciela zagadki, dzieci mają za zadanie stwierdzić czy jest to prawda czy fałsz.

Warto też wspomnieć o pakiecie Książeczka Aktywności. Zwierzęta. Zawiera przepiękne karty zwierząt, dzięki którym można wspierać rozwój mowy, nazywać zwierzęta, opowiadać historię, przeliczać i bawić się w sposób matematyczny oraz wykorzystać do ćwiczeń logopedycznych. Karty zostały podzielone na kategorie: farma, las, woda, dżungla, dom, latające, zimowe. Ilustracje wykonane są z najwyższą starannością: na pewno zachwycą dzieci jak i dorosłych. Książeczkę można wykorzystać na wiele sposobów. Opisywaliśmy ją również w TYM wpisie na blogu 😉

Powyższe pakiety sprawdzą się o każdej porze roku – warto z nich skorzystać. Kreatywność zawsze jest w cenie – a to bardzo pożądana cecha w dzisiejszych czasach! 🙂

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.