Zegar - oswój z nim dziecko

Zegar – oswój z nim dziecko

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Dzieci są tak głodne świata! Wszystko chcą odkryć, wszystkiego się dowiedzieć, wszystko zrozumieć.

My, dorośli – rodzice, nauczyciele, opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ), jesteśmy swego rodzaju przewodnikami dziecka. Powinniśmy wprowadzać je w świat, pokazywać nowe rzeczy, podążać za naturalnymi zainteresowaniami malucha.


Jedną z rzeczy, która interesuje dzieci, a z którą możemy je zacząć już oswajać od najmłodszych lat jest zegar i pojęcie czasu. Warto inicjować rozmowy o czasie i zacząć zabawę z nim.
Ale jak to zrobić?

UKŁADANKI MAGNETYCZNE

Na rynku wiele jest układanek magnetycznych, również takich, które mają za zadanie wprowadzić dziecko w naukę dotyczącą zegara, godzin, czasu. To świetna opcja do oswojenia się z zegarem poprzez świetną zabawę. Dzieci mogą dobierać różne elementy, układać je, przyczepiać do planszy. Układanki magnetyczne okazują się naprawdę pomocne.

KSIĄŻECZKI

Oczywiście – nie ma nauki bez książeczek. Nie tylko dzieci je uwielbiają i przeglądanie ich to coś naturalnego, ale także potrafią wiele zdziałać. W dzisiejszych czasach mamy ogromny wybór jeśli chodzi o książki dla dzieci – znajdziemy także te dotyczące CZASU. Dzięki słuchanym opowieściom dziecko oswaja się z pojęciami takimi jak : zegar, minuta, godzina, czas.

ZEGAR – ZROBIONY LUB PRAWDZIWY

Oczywiście warto dzieciom pokazać zegar i zacząć wspólne odczytywanie godzin (może to być również świetne podczas utrwalania cyfr). Może być to zrobiony własnoręcznie zegar z papierowego talerza ze wskazówkami czy też zwykły zegar. Na początku odczytujemy tylko pełne godziny.

PAKIET ZEGAR I CZAS – EDUKA CENTER

Gotowe pakiety, zawierające wiele pomocnych elementów, propozycje ćwiczeń i zabaw są bardzo dobrą opcją. My proponujemy nowość Eduka Center – pakiet Zegar i czas. Liczy on aż 40 stron PDF do samodzielnego wydruku! Zawiera przepiękne, kolorowe plansze edukacyjne, idealne do wywieszenia w sali czy w pokoju w domu, dzięki którym dziecko z łatwością nauczy się odczytywać godziny i minuty na zegarze. Dzięki planszom dziecko dowie się także, że istnieją różne rodzaje zegarów.

Zabawy typu puzzle czy memory idealnie sprawdzą się podczas nauki w formie zabawy (wszystkie elementy niezbędne do przeprowadzenia zabaw znajdują się w pakiecie), a propozycja wykonania ćwiczenia plastycznego na pewno spodoba się dzieciom.
Pakiet ten idealny jest dla każdego pedagoga jak i rodzica, sprawdzi się podczas codziennych zajęć i ćwiczeń. Z nim w łatwy i przyjemny sposób oswoicie dziecko z pojęciem czasu i z zegarem. Znajduje się on na stronie Eduka Center, z pomocami do pracy z dziećmi – TUTAJ.

Choć opanowanie zegarka to umiejętność zarezerwowana raczej dla starszych dzieci, już od najmłodszych lat możemy oswajać dziecko z zegarkiem, z pojęciem czasu. Warto nie unikać rozmów o godzinach i minutach – zwłaszcza jeśli maluch jest tym tematem zainteresowany. Książeczki, gry, zabawy i ćwiczenia naprawdę wiele dają, co w przyszłości podczas nauki odczytywania godzin z zegarka, naprawdę da o sobie znać!

Nie czekaj więc bo…czas jest naprawdę ważny!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook i Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Rutyna w życiu dziecka. Korzyści

Rutyna w życiu dziecka. Korzyści

Rutyna kojarzy się w różnoraki sposób. Może być dla jednych bezpieczeństwem, a dla drugich nudą. Świat dorosłych różni sie jednak od świata dzieci. Okazuje się, że dzieci rutyny…potrzebują!

Jak muzyka wpływa na rozwój dzieci?

Jak muzyka wpływa na rozwój dzieci?

Muzyka towarzyszy nam na co dzień. Czy wiesz jednak, że prócz zabawy i dobrej rozrywki muzyka oznacza także rozwój? Sprawdź jak muzyka wpływa na rozwój maluchów…