Znaczenie e-learningu w czasach zagrożenia epidemiologicznego

Znaczenie e-learningu w czasach zagrożenia epidemiologicznego

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on print
Wydrukuj
Share on email
Email

Ostatnimi czasy sytuacja na świecie stała się naprawdę ciężka. To trudny czas dla wszystkich z nas, ale oczywiście najlepsze co możemy zrobić to stosowanie się do zaleceń rządu. Wobec tego w całej Polsce zamknięto placówki takie jak uczelnie, szkoły, przedszkola, żłobki i kluby malucha. Uczniowie pozostali w domach, podobnie jak ci najmłodsi – dzieci do lat 3. I choć jest to jedno z bezpieczniejszych rozwiązań, co rusz z różnych stron padało pytanie:

A co z nauką?

No właśnie…a co z nauką? Czy zamknięcie placówek aż na dwa tygodnie wiąże się z przerwą w edukacji? Czy oznacza to, że zarówno studenci jak i uczniowie mogą zapomnieć o materiale do przerobienia, o kształtowaniu swoich umiejętności z zakresu matematyki, języka polskiego czy języka angielskiego?

Otóż nie! Z pomocą wszystkim zainteresowanym przyszedł e-learning…tak bardzo ceniony przez nas, Edukę Center!

Wprowadzony w Polsce stan zagrożenia epidemiologicznego ukazał jak ważna okazuje się nauka w formie internetowej. To właśnie dzięki niej uczniowie i studenci mogą wciąż uczyć się i realizować niezbędne ćwiczenia i zadania w bezpiecznym zaciszu domowym. To świetne rozwiązanie zarówno dla nich jak i nauczycieli – w obecnej sytuacji NAJLEPSZE jakie można było sobie wyobrazić.

Jak wiecie, my – jako placówka kształcenia ustawicznego – postawiliśmy na kursy on-line. Podkreślaliśmy to już nie raz i będziemy nadal podkreślać: zależy nam na komforcie klienta i na tym, by każdy mógł zdobyć niezbędne kwalifikacje do wykonywania zawodu w najlepszy możliwy sposób. 

Kursy on-line idealnie się do tego nadają. Dzięki nim nasi kursanci przyswajają wiedzę gdzie i kiedy tylko chcą. (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku on-line TUTAJ). Wiadomości teoretyczne przedstawiane są w formie e-learningu; oferujemy webinaria i prezentacje. To metoda nauki dająca maksimum swobody. 

Mimo to, wciąż wiele osób podchodzi sceptycznie do tematu. Stan zagrożenia epidemiologicznego udowadnia, że nie ma czego się bać, jeśli chodzi o edukację on-line. Studenci i uczniowie wciąż będą mogli zdobywać wiedzę…tylko, że w domu!

Warto zaznaczyć, iż Minister Edukacji rekomenduje taką formę nauki. E-learning to rozwiązanie, dzięki któremu uczniowie i studenci nie będą musieli zmagać się z wielkimi zaległościami po otwarciu placówek. Pamiętajmy, że stan zagrożenia epidemiologicznego to nie ferie – nie należy więc pozwolić na przerwę w nauce.

Warto zaufać nauczaniu zdalnemu. W obecnej sytuacji – powinniśmy to zrobić. My – jako nauczyciele, rodzice, studenci i uczniowie. Skoro technologia mknie do przodu jak szalona…skorzystajmy z dóbr jakie nam oferuje. Więc zostańmy w domu i skupmy się…na zdobywaniu wiedzy. 

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Chcesz spełnić swoje marzenie o byciu opiekunem w żłobku? Zobacz nasz KURS!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Zajęcia plastyczne a rozwój dzieci

Zajęcia plastyczne, a rozwój dzieci

Wspieranie rozwoju dziecka w codziennych sytuacjach, zajęciach, zabawach, to ważne zadanie każdego rodzica, nauczyciela oraz opiekuna w żłobku (nasz kurs znajdziesz TUTAJ).

Jak uczyć dziecko o roślinach?

Jak uczyć dziecko o roślinach?

Matka natura tworzy najpiękniejsze obrazy – czyż nie? Świat jest piękny, a przyroda zachwyca. Obserwowanie jak rośliny budzą się do życia, jak

Dlaczego nauka zdalna?

Dlaczego nauka zdalna?

Dzisiejszy świat w szybkim tempie się zmienia. Wybuch pandemii w 2020 roku pokazał nam, że tak naprawdę to co dobrze znamy, rzeczywistość,