Zostań opiekunem w żłobku. Bez wychodzenia z domu!

Zostań opiekunem w żłobku. Bez wychodzenia z domu!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Sytuacja panująca na świecie pokazała nam jak duże znaczenie w dzisiejszym świecie ma technologia. Dzięki dostępowi do internetu wiele osób mogło pracować zdalnie, a i dzieci kontynuują swoją naukę w ten sposób. 

Choć oczywiście komputery i laptopy nie są w stanie zastąpić prawdziwej szkoły czy przedszkola – to kursy i szkolenia w formie zdalnej okazują się często lepszym wyborem niż te stacjonarne. Coraz częściej słyszy się o kursach on-line, w których kursanci zdobywają niezbędną do uzyskania kwalifikacji wiedzę…bez wychodzenia z domu! Czy to możliwe? Oczywiście, że tak!

Kursy zdalne to opcja idealna dla osób, które chcą postawić na swój samorozwój, a nie mogą pozwolić sobie na dojazdy czy poświęcenie określonego czasu na naukę – w danych godzinach, często popołudniowych. Są to głównie matki, zajmujące się dziećmi i domem czy też osoby posiadające wiele obowiązków. Można wyróżnić także osoby mieszkające z dala od większych miejscowości, w których to kursy są realizowane: czas poświęcony na dojazdy oraz koszty, nierzadko wpływają negatywnie na podjęcie decyzji o zapisanie się na kurs w formie stacjonarnej.

W dzisiejszym artykule skupimy się na osobach pragnących pracować z dziećmi. Wiele kobiet (a i w ostatnich latach też coraz więcej mężczyzn) podejmuje się pracy w  żłobkach czy klubach malucha.

To praca odpowiedzialna, jednak dająca wiele radości i satysfakcji. Na pewno sprawdzą się w niej osoby cierpliwe, budzące zaufanie, ale i kreatywne, z bogatą wyobraźnią. Pamiętajcie: pracę z dziećmi trzeba czuć w sercu!

To niezwykle odpowiedzialne zadanie, na stanowisku opiekuna jesteśmy zobowiązani zapewnić bezpieczeństwo maluszkom. Z tego też powodu, aby zacząć pracę, należy zdobyć niezbędne kwalifikacje.

My, Eduka Center, działamy na rynku od 2009 roku. Jesteśmy zafascynowani pracą z dziećmi: nasz zespół składa się z pedagogów z powołania, napędzanych pasją. Pragniemy pomagać podobnym do nas osobom, którzy fascynują się rozwojem dziecka, jego możliwościami – dlatego stworzyliśmy kursy na opiekuna w żłobku on-line. Znajdziecie je TUTAJ.

Nasze kursy posiadają ważną, aktualną decyzję Ministerstwa – a więc są CAŁKOWICIE legalne. Pamiętajcie, by wybierając kurs on-line zapytać o decyzję: tylko kursy, które ją posiadają działają legalnie.
W naszej ofercie dysponujemy wieloma szkoleniami rozwijającymi, jednak dwa podstawowe, główne kursy to kursy na opiekuna w żłobku.

Pierwszy z nich to kurs 280h – dla osób, które nie mają doświadczenia w pracy z dziećmi, a chciałyby podjąć się zajęcia na tym stanowisku. Ważne, by osoba przystępująca do kursu posiadała minimum wykształcenie średnie – tylko z takim wykształceniem można ukończyć kurs na opiekuna.

Podczas kursu zdobywa się wiedzę teoretyczną, która jest niezwykle cenna podczas opieki nad dziećmi. Kurs przewiduje zaliczenia czterech modułów, w formie ABCD. Po ukończeniu teorii, a więc zaliczeniu każdego modułu, kursant może przystąpić do realizacji praktyk – w wymiarze 80h, w wybranym przez siebie żłobku bądź klubie malucha.

Praktyki w naszym kursie są niezbędne do uzyskania zaświadczenia. Choć kurs jest w formie on-line, 80h praktyk jest wymagane – to podczas nich nasi kursanci są w stanie zobaczyć jak naprawdę wygląda praca w żłobku, są w stanie wdrożyć się w nią.
Pozostaje jeszcze egzamin końcowy – można go napisać przed praktykami, w trakcie, bądź dopiero po. Wszystko zależy od kursantów!

Należy wspomnieć, iż przyswajanie wiedzy teoretycznej na naszym kursie zależy tylko i wyłącznie od osoby, która na kurs się zapisała. Dostęp do platformy to 24 miesiące – podczas tego czasu należy przerobić teorię. A więc możecie uczyć się kiedy chcecie i gdzie chcecie – wystarczy jedynie dostęp do internetu. To kursanci decydują w jakim czasie ukończą nasz kurs!

Wiele osób korzysta także z kursu uzupełniającego na opiekuna w żłobku 80h. Ten kurs przeznaczony jest dla osób, które według ustawy muszą uzupełnić swoje kwalifikacje, by rozpocząć pracę z dziećmi. Są to: osoby posiadające wykształcenie średnie na dowolnym kierunku, którego program obejmuje zagadnienia z opieki nad dzieckiem lub jego rozwojem lub osoba, która posiada wykształcenie średnie i co najmniej roczne doświadczenie w pracy z dziećmi. 

Kurs uzupełniający składa się z dwóch zaliczeń i egzaminu końcowego. Jako, że osoby uzupełniają swoje kwalifikacje, nie kończy się on praktykami. Wszystko odbywa się w formie on-line.  I podobnie jak przy kursie 280h – to kursant decyduje kiedy i gdzie chce się uczyć i uzupełniać swoja wiedzę.

Jak widzimy, kursy w formie zdalnej okazują się bardzo pomocne dla wielu osób. Możliwość prowadzenia swojej nauki w sposób, który pasuje nam najbardziej – to propozycja, która wydaje się być jedną z najlepszych.

Należy wspomnieć, iż kursy, które proponujemy – kursy organizowane przez Eduka Center – niczym nie różnią się od tych w formie stacjonarnej. Na zaświadczeniu więc nie ma informacji, że kurs obył się w formie on-line. 

Zapoznajcie się bliżej z ofertą naszych kursów TUTAJ.

Być może to właśnie wy spełnicie swoje marzenie o zdobyciu zaświadczenia, które umożliwia podjęcie pracy w żłobku bądź klubie malucha? 

Pamiętajcie: dbajcie o swój rozwój! 

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.

Szczegóły nowego kursu Gry i Zabawy integracyjne

Szczegóły nowego kursu: Gry i zabawy integracyjne

Kurs Gry i zabawy integracyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym to szkolenie, które zostało stworzone z myślą o rozwijaniu ważnych umiejętności społecznych i emocjonalnych u dzieci. Celem kursu jest zapewnienie im wspaniałej zabawy i równocześnie pomoc w rozwijaniu umiejętności, takich jak współpraca, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, empatia, kreatywność i rozwiązywanie problemów.