Czas karnawału

Czas karnawału

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Czas karnawału to okres pełen zabawy, radości, tańców. Właśnie wtedy można pozwolić sobie na małe szaleństwo, poddać się dźwiękom ulubionej muzyki. Również dla maluchów karnawał może być wyjątkowym czasem! Wiemy już jak muzyka jest ważna w ich życiu. Połączona z wesołym tańcem zyskuje jeszcze więcej atrybutów. A dzieci…uwielbiają gdy wokół nich dzieje się coś ekscytującego, a to co nowe często wzbudza ciekawość. Jak więc zorganizować karnawał w żłobku? -> nasz KURS online na opiekuna w żłobku znajdziesz TUTAJ.

Oczywiście pierwszym krokiem będzie zapoznanie dzieci z pojęciem karnawał. Dobrze wytłumaczyć im co to jest, jak się go spędza. Zwykła rozmowa może okazać się mało atrakcyjna dlatego jak zwykle – proponujemy wykorzystanie ciekawych środków dydaktycznych. Czy będą to bajeczki czy ilustracje pięknych strojów – to już zależy od Was. Można zastosować jedno i drugie. Jeśli nie znacie żadnej bajki, w której bohater przeżywałby czas karnawału z łatwością można stworzyć ją samemu i następnie opowiedzieć dzieciom. Ważne, by nie była zbyt długa i by przekazywała dzieciom istotę tematu. 

Dobrze jest też pokazać ilustracje, np przebranych w stroje karnawałowe dzieci. Opowiedzcie przy tym dlaczego zazwyczaj ludzie się przebierają: że jest to forma zabawy, na którą od czasu do czasu można sobie pozwolić. Można wskazać na jedne z bardziej charakterystycznych elementów: maski, kapelusze, boa z piór. Warto zachęcić maluchy do wyrażenia własnego zdania. Czy chciałyby się przebrać? Czy lubią tańce i muzykę? Poznanie ich poglądów – w miarę możliwości – jest bardzo istotne. 

Gdy część teoretyczną mamy za sobą nadchodzi pora na praktykę. Dobrze sprawdzi się magiczny kufer, w którym dzieci znajdą przeróżne akcesoria nawiązujące do karnawału. Nie może zabraknąć tam oczywiście elementów stroju wyżej wymienionych. Niech każdy z maluchów sam zajrzy do środka, wyciągnie interesującą go rzecz, dotknie, uważnie spojrzy na nią. To może być niepowtarzalne doświadczenie! 

Gdy zdecydujecie się z dziećmi na przygotowanie własnego balu karnawałowego w żłobku ( zobacz nasz KURS na opiekuna w żłobku 280h!) warto dobrze się do niego przygotować. Tak więc wspólnie wybierzcie ulubione piosenki, które maluchy znają oraz nauczcie się jakiegoś tańca do jednej z nich. Oczywiście, nie należy zapomnieć o maskach. Można wykorzystać zrobienie ich podczas zajęć plastycznych. Wystarczy, że przygotujemy szablony masek (z twardszego papieru, np technicznego), a dzieci wedle upodobań ozdobią je. (więcej inspiracji w naszej AKADEMII OPIEKUNA)

Warto tutaj przygotować brokat, kolorowe piórka czy też naklejki. Jeśli maski gotowe – pora zastanowić się nad konkretnym dniem, w którym odbędzie się bal. Można poprosić rodziców, by tego dnia przebrali dzieci.W końcu bal przebierańców to niecodzienne wydarzenie!

 Pamiętajcie jeszcze o sali: pięknie przystrojona jest podstawą. Chcemy, by dzieci przeżyły coś wyjątkowego o czym opowiadaliśmy im z podekscytowaniem. Niech zatem będzie kolorowo i inaczej niż zwykle! Serpentyny, balony, ciekawe obrazki wokół – to jedynie niektóre z pomysłów. Jak zawsze – należy wykorzystać swoją wyobraźnię, która często nas ogranicza! Nie trzeba wiele, by dziecko odczuło wielką radość. Jednak zaangażowanie zawsze jest w cenie, pamiętajmy o tym. 

Życzymy Wam udanych zabaw karnawałowym z Waszymi żłobkowymi maluchami. Pochwalcie się Waszym sposobem na bal – może organizujecie go w jakimś konkretnym stylu bądź przygotowaliście na ten dzień jakieś specjalne zabawy dotąd nieznane? Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych pomysłów!

Tymczasem bawcie się, tańczcie, śpiewajcie. I zarażajcie swoim optymizmem dzieci!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook i Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Chcesz spełnić swoje marzenie o byciu opiekunem w żłobku? Zobacz nasz KURS!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.

Szczegóły nowego kursu Gry i Zabawy integracyjne

Szczegóły nowego kursu: Gry i zabawy integracyjne

Kurs Gry i zabawy integracyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym to szkolenie, które zostało stworzone z myślą o rozwijaniu ważnych umiejętności społecznych i emocjonalnych u dzieci. Celem kursu jest zapewnienie im wspaniałej zabawy i równocześnie pomoc w rozwijaniu umiejętności, takich jak współpraca, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, empatia, kreatywność i rozwiązywanie problemów.