Najczęstsze pytania

Aby rozpocząć kurs należy kliknąć w czerwony guzik – TAK, ZAPISUJĘ SIĘ NA KURS – następnie postępować wg wskazówek, zintegrowany system już sam pokieruje Cię dalej, następnie po opłaceniu kursu od razu otrzymasz na wskazany adres e-mail indywidualny login i hasło. Za pomocą tych danych będziesz mogła/mógł od razu korzystać i uczyć się z platformy w dowolnym czasie 24/7 i dowolnym miejscu!

Do ukończenia kursu wg ustawy żłobkowej jest potrzebne minimum wykształcenie średnie

Jeśli decydujesz się na e-płatności to od razu w tym samym momencie nie zależnie od godziny, jeśli na przelew tradycyjny to dopiero po zaksięgowaniu się należności na koncie. Pierwszym takim sygnałem dostępu jest otrzymanie faktury/paragonu na maila to oznacza zaksięgowanie środków a tym samym dostęp do kursu.

Dostęp do kursu znajdziesz po zalogowaniu w MENU – moje kursy.

Najczęściej jest to spowodowane:

  • wyborem opcji przelewu tradycyjnego – dopiero po zaksięgowaniu należności taki dostęp w MENU – moje kursy się ukaże ( pierwszą oznaką jest otrzymanie potwierdzenia wpłaty w postaci paragonu czy faktury )
  • błędnej transakcji – należy sprawdzić czy środki zostały pobrane z Twojego  konta, Jeśli NIE – zobacz czy nie masz limitu dziennego na przelew i spróbuj ponownie lub dokonaj płatności przelewem tradycyjnym i nas o tym poinformuj. Jeśli TAK – skontaktuj się z nami i wyślij nam potwierdzenie wpłaty info@opiekunwzlobku.pl aby ustalić przyczynę.

Proponujemy naszym kursantom 2 opcje:

Przez bank oraz bez weryfikacji banku:

kliknąć czerwony guzik TAK, ZAPISUJĘ SIĘ NA KURS– wybrać system płatności do wyboru: tpay, PayU, przelewy24 itp. – następnie odszukać RATY – np. tpay raty T itp. Weryfikacja poprzez Bank – dalej postępuj wg wskazówek Banku. *Dodatkowo np.PayU proponuje również opcje zapłać dopiero za 30 dni!
LUB ( bez weryfikacji banku )
Kliknij w jeden z poniższych guzików ( umieszczonych pod opiniami i zdjęciem „superniani” – 2 lub 3 raty a system przypisze Cię do kursu i nada hasło oraz login, tak abyś mógł od razu korzystać z platformy i efektywnie się uczyć. Nie czekasz na weryfikację banku. To ty sama/sam decydujesz kiedy będziesz wpłacać kolejne cząstki, zasada jest taka: do póki nie wpłacisz całości nie możesz przystąpić do egzaminu końcowego, natomiast możesz przejść cały materiał wraz z zaliczeniami poszczególnych modułów oraz praktykami. Jednym słowem sam sobie to regulujesz! Dodatkowo dostajesz od nas przypomnienia.

Tak, wpłacając pierwszą ratę otrzymasz od razu dostęp do kursu. Kolejne wpłacasz kiedy chcesz. Zasada jest taka: do póki nie rozliczysz z nai wszystkich płatności my nie możemy wystawić Ci zaświadczenia i nie możesz przystąpić do egzaminu końcowego.

Praktyki odbywamy w wybranym przez siebie żłobku w wymiarze  80h. Jeśli masz problem z odbyciem praktyk my również pomagamy nawiązać kontakt ze żłobkiem. Otrzymujesz skierowanie na praktykę ( jeśli jest taka potrzeba ) oraz dzienniczek praktyk ( w panelu kursanta do pobrania ), który musisz uzupełnić i na podstawie tego właśnie dzienniczka oraz wcześniejszych zaliczeń modułów i egzaminu będzie wystawiane potem zaświadczenie.

KORONAWIRUS a PAKTYKI:

/aktualizacja na dzień 19.03.2021 r / Obecnie nie ma trudności z odbyciem praktyk w dobie pandemii.

Praktyki odbywamy po zaliczeniu modułu nr 4, jest to zgodne z zatwierdzonym programem Ministerstwa. Odbywanie praktyk równolegle z teorią jest niezgodne z programem a co oznacza nie legalne. Dlatego praktyki odbywamy po zaliczeniu modułu nr 4.

Tak.  W obecnej sytuacji KORONOWIRUSA jest taka możliwość.

Nie, na zaświadczeniu nie ma takiej adnotacji. Wzór zaświadczenia potwierdzonego decyzją Ministerstwa możesz zobaczyć na naszej stronie.

Kursant, który rzetelnie przerobi wszystkie nasze materiały zalicza testy oraz egzamin. Jeśli jednak z niewiadomych przyczyn będą jakieś trudności nasz opiekun metodyczny kontaktuje się już indywidualnie i próbuje ustalić dogodną formę zaliczenia a także pomaga w niezrozumiałym materiale.

Pamiętaj, że nie masz limitu czasowego, to ty decydujesz kiedy ukończysz kurs. Dostęp do platformy, gdzie znajdziesz swój kurs masz przez 24 miesiące od daty zapisu.

To wszystko zależy od Ciebie ile czasu poświęcisz na przyswajanie wiedzy. System uwalnia kolejne lekcje dopasowane do możliwości przyswajania wiedzy. Pamiętaj, że kursu nie przerobisz w jeden dzień, gdyż jest to zbyt obszerna wiedza. Materiał uwalnia się cząstkowo co 24h, jeśli przejdziesz do którejś z lekcji a pojawi Ci się komunikat tzn, że następne lekcje odblokują Ci się za 24h.

Część teoretyczna uwalnia się przez 14 dni. Możesz ją robić dłużej – ale nie da się krócej niż 14 dni. Praktyki 80h =10 dni. Również możesz je robić dłużej np po mniej niż 8 h dziennie, ale nie więcej niż 8h dziennie.

Jeśli nie masz presji czasu możesz zrobić kurs w dowolnym czasie, teorie jak i praktykę.

Nie, jedynie co musisz mieć to dostęp do internetu, czy to w telefonie komórkowym, czy na tablecie lub komputerze. Wystarczy znać swój login i hasło i swobodnie uczyć się materiału.

Tak wystawiamy faktury. Jeśli przystąpisz do zakupy zaznacz opcje – chcę otrzymać fakturę. Jeśli nie zaznaczysz tej opcji to po prostu napisz do nas na maila: info@opiekunwzlobku.pl a dział księgowy wystawi Ci ręcznie fakturę, która zostanie przesłana na wskazany adres e-mail.

Tak wystawiamy paragony. Jeśli nie potrzebujesz faktury system sam wygeneruje Ci potwierdzenie wpłaty w postaci Paragonu – na maila w pdf.

Tak wystawiamy zaświadczenia, że kursant odbywa u nas kurs. Wystarczy, że napiszesz do nas maila z taką prośbą podając swoje imię i nazwisko oraz datę i miejsce urodzenia a dokument opieczętowany odeślemy Ci na maila.

Musisz mieć ukończone 18 lat oraz ukończoną szkołę średnią.

Po każdym module ( jest ich 4+egzamin końcowy ) piszesz zaliczenie danego modułu w formie testu ABC ( system Cię pokieruje ), następnie po pozytywnym zaliczeniu danego modułu system prowadzi Cię do kolejnych lekcji. Jeśli nie uda Ci się zaliczyć za pierwszym razem nic straconego – próbujesz do skutku bez dodatkowych opłat.

Egzamin jest w formie pisemnej. Po zakończeniu całego materiału, system poprosi Cię o przystąpienie do egzaminu pisemnego, składającego się z pytań otwartych. To ty decydujesz, kiedy przystąpisz do egzaminu czy zaraz po zrealizowaniu modułów czy po praktykach lub jeszcze później w czasie kiedy będziesz na to gotowa/gotowy. Jeśli nie uda Ci się zaliczyć za pierwszym razem próbujesz do skutku bez dodatkowych opłat.

Tak samo jak w przypadku zaliczenia poszczególnych modułów – Kursant, który rzetelnie przerobi wszystkie nasze materiały zalicza Egzamin. Jeśli jednak z niewiadomych przyczyn będą jakieś trudności nasz opiekun metodyczny kontaktuje się już indywidualnie i próbuje ustalić dogodną formę zaliczenia a także pomaga w niezrozumiałym materiale. Kolejne podejścia są bez dodatkowych opłat.

Dla Twojego bezpieczeństwa w związku z COVID-19, otrzymasz przesyłkę do wybranego przez siebie paczkomatu! 

Możesz zainstalować też aplikację InPost i otworzyć paczkomat BEZ DOTYKANIA – zdalnie klikając na swoim telefonie OTWÓRZ ZDALNIE

W chwili nadania przez nas przesyłki otrzymasz również informacje sms/e-mail – więc masz pełną kontrolę nad śledzeniem swojego zaświadczenia!

W odpowiednim momencie system na platformie poprosi Cię o podanie  danych do wysyłki.

Zaświadczenie otrzymasz po pozytywnym zaliczeniu Egzaminu końcowego jak i również przesłaniu kompletnych dokumentów. Przesyłki realizujemy zawsze 2x w tygodniu. Wcześniej jednak otrzymasz skan swojego zaświadczenia na podany adres e-mail.

Dostęp na 24 miesiące do Akademii Opiekuna i Kursu Pierwszej Pomocy otrzymujesz automatycznie po zapisie na kurs. W przypadku rat – dostęp przypiszemy Tobie po opłaceniu ostatniej raty

Kurs Pierwsze Pomocy dla opiekunów otrzymasz od 1.07.2021 – możesz przystąpić do testu w obojętnie jakim czasie – masz dostęp do niego 2 lata. 

Jak je uzyskam: jeśli zdasz test to razem z zaświadczeniem Opiekun w żłobku – wtedy wysyłamy bezpłatnie jedną paczką, jeśli zdecydujesz się po otrzymaniu już zaświadczenia Opiekuna to musisz ponieść dodatkową opłatę za wystawienie i przesyłkę zaświadczenia z pierwszej pomocy przedmedycznej ( 35 zl )

*dokładne szczegóły opisane będą w zakładce MÓJ DOSTĘP – KURS PIERWSZEJ POMOCY – po zalogowaniu

Nasze zaświadczenia są akceptowane we wszystkich placówkach oświatowych publicznych i niepublicznych

Zaświadczenie wydane jest na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2019 r. poz.652)

Certyfikat również jest wydawany na podstawie  art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (tj. Dz. U. z 2013 r. poz. 757 o organizowaniu i prowadzeniu zajęć z zakresu pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz medycznych czynności ratunkowy.

Po pozytywnym zaliczeniu testu otrzymasz zaświadczenie w wersji elektronicznej pdf

*Jeśli potrzebujesz zaświadczenia w wersji papierowej możesz złożyć takie zamówienie ( dopiero po zalogowaniu do kursu )- wysyłamy do paczkomatu za dodatkową opłatą

Jeśli jesteś kursantem Opiekun w Żłobku i wystawienie zaświadczenia jest dopiero przed tobą a zaliczysz w tym czasie test na kurs pierwszej pomocy to wersje papierową otrzymasz jedną przesyłka na nasz koszt z zaświadczeniem Opiekun w żłobku

  1. Jesteś kursantem, który jeszcze nie otrzymał zaświadczenia z kursu na opiekuna w żłobku?
  • jeśli nie otrzymałeś jeszcze swojego zaświadczenia a chcesz otrzymać zaświadczenie z pierwszej pomocy, poinformuj dział zaliczeń.
  • Kiedy poinformować dział zaliczeń, że chcę zaświadczenie z pierwszej pomocy? w momencie wysłania dzienniczka z praktyk.
  • jeśli twoje zaświadczenie z opiekuna w żłobku będzie gotowe a przed tym faktem nie otrzymamy informacji mailowej na zaliczenia@opiekunwzlobku.pl nie będzie możliwości darmowego wystawienia i wysyłki zaświadczenia z pierwszej pomocy
  • dlaczego? bo jeśli dział zaliczeń nie otrzyma takiej informacji ( w momencie wysłania dzienniczka z praktyk ) wyśle Tobie zaświadczenie TYLKO z kursu na Opiekuna i będziesz musiał potem ( jeśli zechcesz takie zaświadczenie ) ponosić dodatkową opłatę za zaświadczenie z pierwszej pomocy. Jeśli poinformujesz dział zaliczeń, to wtedy wstrzyma się z Twoim zaświadczeniem z Kursu na Opiekuna w żłobku i jak zaliczysz test ( warunek zaliczony test z pierwszej pomocy na 15 pkt ) na pierwszą pomoc, to w jednej paczce od razu otrzymasz BEZ OPŁAT dwa zaświadczenia: na Opiekuna w żłobku oraz z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

Przerwa nie wpływa na wynik kursu. Dostęp do platformu masz przez 24 miesiące od momentu zapisu. Jeśli pojawi się przerwa po prostu rozpoczynasz w miejscu gdzie ostatnio ukończyłaś. Możesz również wracać do materiały – wstecz- aby przypomnieć sobie materiał.

Niczym. Kurs online jest dużo bardziej dostępny. Nie tracisz czasu i pieniędzy na dodatkowe dojazdy i nie spędzasz czasu na salach wykładowych. Logujesz się do platformy i uczysz się kiedy i gdzie chcesz 24/7. Jednak praktyki są na takiej samej zasadzie, musisz odbyć je w żłobku w wymiarze 80 h. Ministerstwo przyznało nam decyzję na tego typu formę nauki w systemie online!

Tak, po kursie otrzymasz uprawnienia, dzięki którym będziesz mogła/mógł być pełnoprawnym opiekunem dzieci do lat 3 zgodnie z ustawą żłobkową, gdyż posiadamy decyzję Ministerstwa.

Tak, istnieje taka możliwość oto dane do przelewu:

EDUKA CENTER Katarzyna Yüce
Michałkowicka 28
41-100 Siemianowice Śląskie, Polska
Raiffeisen, SWIFT: PLN
04 1750 0012 0000 0000 3221 0821

Pamiętaj jednak, aby równocześnie napisać do nas, że wybrałeś taką opcję to zaraz po zaksięgowaniu środków lub po przesłaniu bankowego potwierdzenia wpłaty nadamy ci hasło i login do platformy.

Tak, numer konta będzie się różnił ale jest równie aktualny. Operatorzy płatności mają swoje nr kont ( to nie jest nasz bezpośrednio, nasz znajduje się w zakładce o nas ).

Jednak dzięki takim transakcjom masz gwarancję szybkości dostępu do kursu bo wszystko dzieje się automatycznie w tym samym momencie płacisz=masz dostęp do kursu.

Nie musisz się również martwić bo przelewy24.pl/PayU/Tpay.com/PayPal to najbezpieczniejsze formy płatności – aby mieć takich partnerów musieliśmy przejść szereg weryfikacji jako EDUKA CENTER. Partnerów możesz sprawdzić klikając poniżej

Przelewy24.pl

PayU

tpay.com

PayPal

Aby otrzymać dotację 100% z Urzędu Pracy należy być zarejestrowanym lub zarejestrować się jako osoba bezrobotna. Następnie udać się do swojego UP i poinformować Urząd o chęci wzięcia udziału w naszym kursie. Należy przekazać Urzędowi wszelkie namiary na nas ( na naszej stronie zakładka O NAS ), aby Urząd mógł się z nami skontaktować celem podpisania umowy. Jeśli dojdzie do podpisania umowy, wtedy będzie można  uczestniczyć w kursie finansowanym przez Urząd Pracy. Urząd wymaga jednak przy takim dofinansowaniu gwarancji zatrudnienia ( od pracodawcy ). Trzeba też pamiętać, że wtedy otrzyma się „sztywny” harmonogram nauki z wyznaczonymi dniami i godzinami do nauki, ponieważ tak mówią przepisy – jeśli jest to finansowanie ze środków publicznych

Pracodawca może starać się o dofinansowanie z KFS, posiadamy wszelkie pozwolenia i dokumentacje więc realizujemy również inne programy współfinansowane z EFS.

Teraz przy zapisie na kurs otrzymujesz DARMOWY dostęp do Akademii Opiekuna, to jedyny taki projekt w Polsce! Znajdziesz w niej setki video, kart pracy PDF, muzyki mp4 itp – a to wszystko autorskie i tworzone przez osoby pracujące z dziećmi do lat 3 ! A wszystko po to aby pomóc Ci w Twojej pracy w żłobku! Dostajesz ją na 2 lata za 0 zł zamiast 936 zł ( przy zapisie na KURS ) Skorzystaj z tej oferty – która jest limitowana i jedyna na rynku! Pamiętaj jesteśmy jedyni na rynku z pośród innych ofert, którzy będą Cię wspierać w pracy z dziećmi 🙂 Aktualizację do Akademii pojawiają się aż 2x w tygodniu przez te 2 lata!! A materiałów już tam jest spoooroo 🙂  Po 24 miesiącach po prostu dostęp do Akademii Ci wygaśnie.

Kontakt