Najczęstsze pytania

Aby rozpocząć kurs należy kliknąć w czerwony guzik – TAK, ZAPISUJĘ SIĘ NA KURS – następnie postępować wg wskazówek, zintegrowany system już sam pokieruje Cię dalej, następnie po opłaceniu kursu od razu otrzymasz na wskazany adres e-mail indywidualny login i hasło. Za pomocą tych danych będziesz mogła/mógł od razu korzystać i uczyć się z platformy w dowolnym czasie 24/7 i dowolnym miejscu!

Jeśli decydujesz się na e-płatności to od razu w tym samym momencie nie zależnie od godziny, jeśli na przelew tradycyjny to dopiero po zaksięgowaniu się należności na koncie. Pierwszym takim sygnałem dostępu jest otrzymanie faktury/paragonu na maila to oznacza zaksięgowanie środków a tym samym dostęp do kursu.

Dostęp do kursu znajdziesz po zalogowaniu w MENU – moje kursy.

Najczęściej jest to spowodowane:

  • wyborem opcji przelewu tradycyjnego – dopiero po zaksięgowaniu należności taki dostęp w MENU – moje kursy się ukaże ( pierwszą oznaką jest otrzymanie potwierdzenia wpłaty w postaci paragonu czy faktury )
  • błędnej transakcji – należy sprawdzić czy środki zostały pobrane z Twojego  konta, Jeśli NIE – zobacz czy nie masz limitu dziennego na przelew i spróbuj ponownie lub dokonaj płatności przelewem tradycyjnym i nas o tym poinformuj. Jeśli TAK – skontaktuj się z nami i wyślij nam potwierdzenie wpłaty info@opiekunwzlobku.pl aby ustalić przyczynę.

Proponujemy naszym kursantom 2 opcje:

Przez bank oraz bez weryfikacji banku:

kliknąć czerwony guzik TAK, ZAPISUJĘ SIĘ NA KURS– wybrać system płatności do wyboru: tpay, PayU, przelewy24 itp. – następnie odszukać RATY – np. tpay raty T itp. Weryfikacja poprzez Bank – dalej postępuj wg wskazówek Banku. *Dodatkowo np.PayU proponuje również opcje zapłać dopiero za 30 dni!
LUB ( bez weryfikacji banku )
Kliknij w jeden z poniższych guzików ( umieszczonych pod opiniami i zdjęciem „superniani” – 2 lub 3 raty a system przypisze Cię do kursu i nada hasło oraz login, tak abyś mógł od razu korzystać z platformy i efektywnie się uczyć. Nie czekasz na weryfikację banku. To ty sama/sam decydujesz kiedy będziesz wpłacać kolejne cząstki, zasada jest taka: do póki nie wpłacisz całości nie możesz przystąpić do egzaminu końcowego, natomiast możesz przejść cały materiał wraz z zaliczeniami poszczególnych modułów oraz praktykami. Jednym słowem sam sobie to regulujesz! Dodatkowo dostajesz od nas przypomnienia.

Tak, wpłacając pierwszą ratę otrzymasz od razu dostęp do kursu. Kolejne wpłacasz kiedy chcesz. Zasada jest taka: do póki nie rozliczysz z nai wszystkich płatności my nie możemy wystawić Ci zaświadczenia i nie możesz przystąpić do egzaminu końcowego.

Praktyki odbywamy w wybranym przez siebie żłobku w wymiarze  80h. Jeśli masz problem z odbyciem praktyk my również pomagamy nawiązać kontakt ze żłobkiem. Otrzymujesz skierowanie na praktykę ( jeśli jest taka potrzeba ) oraz dzienniczek praktyk ( w panelu kursanta do pobrania ), który musisz uzupełnić i na podstawie tego właśnie dzienniczka oraz wcześniejszych zaliczeń modułów i egzaminu będzie wystawiane potem zaświadczenie.

KORONAWIRUS a PAKTYKI:

Zgodnie z przekazaną informacją Ministra praktyki kończymy po ustaniu kwarantanny, nic więc nie przepada. Jeśli jednak pracujesz już w żłobku wystarczy przesłanie umowy o prace.

Praktyki odbywamy po zaliczeniu modułu nr 4, jest to zgodne z zatwierdzonym programem Ministerstwa. Odbywanie praktyk równolegle z teorią jest niezgodne z programem a co oznacza nie legalne. Dlatego praktyki odbywamy po zaliczeniu modułu nr 4.

Tak.  W obecnej sytuacji KORONOWIRUSA jest taka możliwość.

Nie, na zaświadczeniu nie ma takiej adnotacji. Wzór zaświadczenia potwierdzonego decyzją Ministerstwa możesz zobaczyć na naszej stronie.

Kursant, który rzetelnie przerobi wszystkie nasze materiały zalicza testy oraz egzamin. Jeśli jednak z niewiadomych przyczyn będą jakieś trudności nasz opiekun metodyczny kontaktuje się już indywidualnie i próbuje ustalić dogodną formę zaliczenia a także pomaga w niezrozumiałym materiale.

Pamiętaj, że nie masz limitu czasowego, to ty decydujesz kiedy ukończysz kurs. Dostęp do platformy, gdzie znajdziesz swój kurs masz przez 24 miesiące od daty zapisu.

To wszystko zależy od Ciebie ile czasu poświęcisz na przyswajanie wiedzy. System uwalnia kolejne lekcje dopasowane do możliwości przyswajania wiedzy. Pamiętaj, że kursu nie przerobisz w jeden dzień, gdyż jest to zbyt obszerna wiedza. Materiał uwalnia się cząstkowo co 24h, jeśli przejdziesz do którejś z lekcji a pojawi Ci się komunikat tzn, że następne lekcje odblokują Ci się za 24h.

Część teoretyczna uwalnia się przez 14 dni. Możesz ją robić dłużej – ale nie da się krócej niż 14 dni. Praktyki 80h =10 dni. Również możesz je robić dłużej np po mniej niż 8 h dziennie, ale nie więcej niż 8h dziennie.

Jeśli nie masz presji czasu możesz zrobić kurs w dowolnym czasie, teorie jak i praktykę.

Nie, jedynie co musisz mieć to dostęp do internetu, czy to w telefonie komórkowym, czy na tablecie lub komputerze. Wystarczy znać swój login i hasło i swobodnie uczyć się materiału.

Tak wystawiamy faktury. Jeśli przystąpisz do zakupy zaznacz opcje – chcę otrzymać fakturę. Jeśli nie zaznaczysz tej opcji to po prostu napisz do nas na maila: info@opiekunwzlobku.pl a dział księgowy wystawi Ci ręcznie fakturę, która zostanie przesłana na wskazany adres e-mail.

Tak wystawiamy paragony. Jeśli nie potrzebujesz faktury system sam wygeneruje Ci potwierdzenie wpłaty w postaci Paragonu – na maila w pdf.

Tak wystawiamy zaświadczenia, że kursant odbywa u nas kurs. Wystarczy, że napiszesz do nas maila z taką prośbą podając swoje imię i nazwisko oraz datę i miejsce urodzenia a dokument opieczętowany odeślemy Ci na maila.

Musisz mieć ukończone 18 lat oraz ukończoną szkołę średnią.

Po każdym module ( jest ich 4+egzamin końcowy ) piszesz zaliczenie danego modułu w formie testu ABC ( system Cię pokieruje ), następnie po pozytywnym zaliczeniu danego modułu system prowadzi Cię do kolejnych lekcji. Jeśli nie uda Ci się zaliczyć za pierwszym razem nic straconego – próbujesz do skutku bez dodatkowych opłat.

Egzamin jest w formie pisemnej. Po zakończeniu całego materiału, system poprosi Cię o przystąpienie do egzaminu pisemnego, składającego się z pytań otwartych. To ty decydujesz, kiedy przystąpisz do egzaminu czy zaraz po zrealizowaniu modułów czy po praktykach lub jeszcze później w czasie kiedy będziesz na to gotowa/gotowy. Jeśli nie uda Ci się zaliczyć za pierwszym razem próbujesz do skutku bez dodatkowych opłat.

Tak samo jak w przypadku zaliczenia poszczególnych modułów – Kursant, który rzetelnie przerobi wszystkie nasze materiały zalicza Egzamin. Jeśli jednak z niewiadomych przyczyn będą jakieś trudności nasz opiekun metodyczny kontaktuje się już indywidualnie i próbuje ustalić dogodną formę zaliczenia a także pomaga w niezrozumiałym materiale. Kolejne podejścia są bez dodatkowych opłat.

Dla Twojego bezpieczeństwa w związku z COVID-19, otrzymasz przesyłkę do wybranego przez siebie paczkomatu! 

Możesz zainstalować też aplikację InPost i otworzyć paczkomat BEZ DOTYKANIA – zdalnie klikając na swoim telefonie OTWÓRZ ZDALNIE

W chwili nadania przez nas przesyłki otrzymasz również informacje sms/e-mail – więc masz pełną kontrolę nad śledzeniem swojego zaświadczenia!

W odpowiednim momencie system na platformie poprosi Cię o podanie  danych do wysyłki.

Zaświadczenie otrzymasz po pozytywnym zaliczeniu Egzaminu końcowego jak i również przesłaniu kompletnych dokumentów do 72h.

BONY  w postaci książek czy płyt CD ( w zależności od promocji ) otrzymasz wraz z zaświadczeniem o ukończeniu kursu ( przesyłką pocztową )

Natomiast dostęp na 24 miesiące do Akademii Opiekuna otrzymujesz automatycznie po zapisie na kurs.

Przerwa nie wpływa na wynik kursu. Dostęp do platformu masz przez 24 miesiące od momentu zapisu. Jeśli pojawi się przerwa po prostu rozpoczynasz w miejscu gdzie ostatnio ukończyłaś. Możesz również wracać do materiały – wstecz- aby przypomnieć sobie materiał.

Niczym. Kurs online jest dużo bardziej dostępny. Nie tracisz czasu i pieniędzy na dodatkowe dojazdy i nie spędzasz czasu na salach wykładowych. Logujesz się do platformy i uczysz się kiedy i gdzie chcesz 24/7. Jednak praktyki są na takiej samej zasadzie, musisz odbyć je w żłobku w wymiarze 80 h. Ministerstwo przyznało nam decyzję na tego typu formę nauki w systemie online!

Tak, po kursie otrzymasz uprawnienia, dzięki którym będziesz mogła/mógł być pełnoprawnym opiekunem dzieci do lat 3 zgodnie z ustawą żłobkową, gdyż posiadamy decyzję Ministerstwa.

Tak, istnieje taka możliwość oto dane do przelewu:

EDUKA CENTER Katarzyna Yüce
Michałkowicka 28
41-100 Siemianowice Śląskie, Polska
Raiffeisen, SWIFT: PLN
04 1750 0012 0000 0000 3221 0821

Pamiętaj jednak, aby równocześnie napisać do nas, że wybrałeś taką opcję to zaraz po zaksięgowaniu środków lub po przesłaniu bankowego potwierdzenia wpłaty nadamy ci hasło i login do platformy.

Tak, numer konta będzie się różnił ale jest równie aktualny. Operatorzy płatności mają swoje nr kont ( to nie jest nasz bezpośrednio, nasz znajduje się w zakładce o nas ).

Jednak dzięki takim transakcjom masz gwarancję szybkości dostępu do kursu bo wszystko dzieje się automatycznie w tym samym momencie płacisz=masz dostęp do kursu.

Nie musisz się również martwić bo przelewy24.pl/PayU/Tpay.com/PayPal to najbezpieczniejsze formy płatności – aby mieć takich partnerów musieliśmy przejść szereg weryfikacji jako EDUKA CENTER. Partnerów możesz sprawdzić klikając poniżej

Przelewy24.pl

PayU

tpay.com

PayPal

Kontakt

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce.