Godzenie pracy zawodowej z opieką nad dzieckiem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Pojawienie się dziecka w życiu każdego dorosłego to piękny czas, pełen niespodzianek i nowych przeżyć. Wszystko jest nowe i nieodkryte, a każdy dzień wydaje się przynosić coraz to lepsze przygody. Ogrom miłości i cierpliwości nagle pojawia się znikąd, a rodzice czują się szczęśliwi, że mogą tego doświadczyć na własnej skórze. Oczywiście, życie to nie bajka i nie wszystko jest tak proste. Pojawiają się przeszkody i wyzwania, które jako rodzice musimy dzielnie i z odwagą pokonać czy też starać się znaleźć złoty środek, rozwiązanie, które pasowałoby wszystkim członkom rodziny.

Dziś chcielibyśmy skupić się na kwestii kariery zawodowej, z której często nie mogą bądź po prostu nie chcą rezygnować rodzice malucha. Połączenie pracy z opieką nad małym dzieckiem to bez dwóch zdań ciężkie zadanie, wymagające poświęcenia, starannego zaplanowania każdego dnia jak i – nie ukrywajmy – wewnętrznej siły. Chęć realizowania się w pracy zawodowej, ale także w macierzyństwie może być męcząca, ale jak najbardziej jest możliwa do osiągnięcia. Każdemu rodzicowi zależy na dobru dziecka. Chcielibyśmy, by czuło tę wielką miłość jaką je darzymy, by rozwijało się prawidłowo, odczuwało wsparcie i bezpieczeństwo, jakie chcemy mu dać. Z drugiej strony chcemy być też doceniani przez pracodawcę, pragniemy wciąż spełniać swe zawodowe marzenia i aspiracje.

Jak osiągnąć jedno i drugie?

Jeśli nie możemy pozwolić sobie na pracę zdalną należy pomyśleć o innym rozwiązaniu. Wielu rodziców korzysta z pomocy dziadków co jak najbardziej okazuje się nie tylko wygodne, ale i bardzo przydatne. Dziecko czuje się dobrze z ludźmi, których zna i kocha. Jednak nie każdy rodzic może pozwolić sobie na zostawianie malucha pod opieką dziadków z wielu powodów. Trzeba wziąć pod uwagę zmęczenie starszych osób, a także powolną rutynę, którą staje się dzień naszego malucha. Choć babcia i dziadek zawsze będą kimś ważnym w życiu dziecka należy starannie przemyśleć swą decyzję.

I tutaj należy wspomnieć o opcji żłobka, która co jakiś czas przewija się w myślach rodziców. Bez względu na to czy dorośli mają z kim zostawić dziecko czy też nie powinni poznać plusy z zapisania dziecka właśnie do żłobka. (ZOBACZ nasz kurs online na opiekuna w żłobku TUTAJ)

Nierzadko, osoby niemające do czynienia na co dzień z placówką dla dzieci do lat 3 uważają, że zrobią krzywdę dziecku zapisując je na prowadzone w niej zajęcia. Zostawienie malucha pod opieką obcych osób z grupą innych dzieci zawsze budzi skrajne emocje, które mogą zaważyć na tej ważnej decyzji. Choć ogromne uczucia towarzyszące takim działaniom mogą wywoływać stres i pewnego rodzaju lęk, plusy jakie płyną z uczęszczania dziecka do żłobka powinny przewyższać wszelkie obawy.

Przede wszystkim częste, regularne przebywanie wśród rówieśników ma niezwykle pozytywny wpływ na małego człowieka. Nie tylko stopniowo uczy się szacunku dla innych, ale i współpracy, która jest tak ważna w życiu szkolnym, a później zawodowym. Wykształca się też umiejętność rozwiązywania konfliktów i zawiązują się nowe przyjaźnie. Co więcej, dzieci wzajemnie uczą się od siebie dzięki czemu następuje szybszy rozwój w wielu sferach. Oczywiście, wszystko to nie dzieje się w jednej chwili, lecz potrzeba na to czasu, jednak efekty będą widoczne gołym okiem. A uśmiech dziecka, zadowolonego z zajęć i dumnego z samego siebie wynagrodzi każde początkowe nerwy i stres. 

Należy zaznaczyć, iż placówki takie jak żłobek czy klub malucha dbają o kreatywność, przez co możemy mieć pewność, że nasze dziecko każdego dnia odkryje i pozna coś nowego w wspaniały i atrakcyjny dla siebie sposób. Nie ma mowy o nudzie i monotonii – tych do żłobka nie wpuszczamy!

Żłobek to nie ostateczność. Żłobek to miejsce, w którym dziecko, jego rozwój i samopoczucie stawia się na pierwszym miejscu. To placówka, w której maluch może poczuć się swobodnie i bezpiecznie, w której zdobywa nowe umiejętności, w której może się – na swój sposób – realizować. To nie tylko nauka, ale także świetna zabawa i relacje z rówieśnikami i wychowawczyniami. 

Zachęcamy więc wszystkich rodziców, którzy pragną połączyć swą karierę zawodową z opieką nad dzieckiem, do zapisania malucha do żłobka. By uszczęśliwić i zadbać przede wszystkim o tego najważniejszego małego człowieka, jego rozwój i spędzanie czasu. O to by każdy dzień był świetną przygodą. 

Chcesz spełnić swoje marzenie o byciu opiekunem w żłobku? Zobacz nasz KURS!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.