Jak dostać pracę w żłobku? Praktyczne wskazówki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Rozmowa kwalifikacyjna nierzadko wiąże się z ogromnym stresem i niepewnościami. Często pojawiają się pytania: czy aby na pewno jestem dobrze przygotowana? Czy pomyślałam o wszystkim?

Niejeden z nas to przeżywał, a więc specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótki poradnik dotyczący tego o co należy zadbać udając się na rozmowę kwalifikacyjną do żłobka.

I. Przede wszystkim dokumenty! Aby pracować w żłobku należy być pielęgniarką bądź opiekunką dziecięcą. Najlepiej zabrać ze sobą zaświadczenie o ukończonym kursie na opiekuna żłobka (280h) bądź – jeśli pracowało się wcześniej z dziećmi – zaświadczenie o kursie uzupełniającym kwalifikacje (80h). Zapisz się u nas na Kurs z Decyzją Ministerstwa, który nada Ci takie uprawnienia.

2. Wygląd też jest ważny! Nie jest kłamstwem powiedzenie “jak Cię widzą tak Cię piszą”, a więc zadbajmy o to, by wyglądać schludnie. W pracy z dziećmi ważne są…paznokcie. Osoba zajmująca się maluchami powinna mieć je krótsze, tak, by nie przeszkadzały jej w codziennych czynnościach i by – co najważniejsze – nie zrobiły dziecku krzywdy. Zalecamy też delikatny makijaż.

3. Ubiór to kolejny element wymagający przemyślenia. Oczywiście należy wyglądać czysto, schludnie, porządnie. To podstawa. Trzeba także pamiętać, że żłobek to nie biuro – tutaj nie przychodzi się w eleganckich garniturach czy garsonkach. A więc luźny strój? Nie do końca! Nie chcemy przecież popaść z jednej skrajności w skrajność. Najlepiej wybrać coś pomiędzy. Codziennego, aczkolwiek eleganckiego. Najlepiej sprawdzą się tradycyjne czarne spodnie, zwykły biały t-shirt, a na to ramoneska czy codzienna marynarka. Ale oczywiście nie zamykajcie się na inne pomysły – to tylko propozycja! ?

4. Warto przygotować sobie scenariusze odpowiedzi na kilka najczęściej padających pytań. Dlaczego chciałabyś pracować właśnie w tym żłobku? Co najbardziej lubisz w pracy z dziećmi? Jakie metody pracy z dziećmi lubisz najbardziej? Co skłoniło Cię do podjęcia pracy jako opiekunka w żłobku? Jak radzić sobie z dziećmi “trudnymi”?

5. Polecamy także przejrzenie strony internetowej żłobka, do którego zmierza się na rozmowę kwalifikacyjną. Często placówki opisują zajęcia, które prowadzą czy metody jakimi pracują z dziećmi. Można wtedy odnieść się do konkretnej kwestii na rozmowie kwalifikacyjnej. Podjąć temat związany z konkretną placówką, a może zaproponować coś nowego czego do tej pory opiekunowie nie zastosowali w swej pracy?

6. Wypisz sobie swoje dobre strony oraz umiejętności, które mogą przydać Ci się w pracy z maluchami. Dyrektorzy często o to pytają i najlepiej, by być przekonującym w tym co się mówi – czyli nie dać się zaskoczyć. Często na szybko ludzie mają problem z wymienieniem własnych zalet więc przygotowanie wcześniej takiego spisu może ułatwić sprawę.

7. I najważniejszy punkt: nikogo nie udawaj! Naturalność wypada zawsze najkorzystniej, a kłamstwo? Ma krótkie nogi! Najlepiej uwierzyć w siebie i własne możliwości. Jeśli posiadasz pasję druga osoba na pewno to dostrzeże!

Chcesz spełnić swoje marzenie o byciu opiekunem w żłobku? Zobacz nasz KURS!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.

Szczegóły nowego kursu Gry i Zabawy integracyjne

Szczegóły nowego kursu: Gry i zabawy integracyjne

Kurs Gry i zabawy integracyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym to szkolenie, które zostało stworzone z myślą o rozwijaniu ważnych umiejętności społecznych i emocjonalnych u dzieci. Celem kursu jest zapewnienie im wspaniałej zabawy i równocześnie pomoc w rozwijaniu umiejętności, takich jak współpraca, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, empatia, kreatywność i rozwiązywanie problemów.