Jak spędzić sylwestra z dzieckiem?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Magiczna atmosfera świąt powoli nas opuszcza na rzecz przygotowania się do pożegnania starego roku. Sylwester nadchodzi wielkimi krokami szepcząc coś o świetnej zabawie. Niektórzy spędzą go na przyjęciach, inni – w domu. My w dzisiejszym artykule poruszamy temat spędzenia sylwestra z dzieckiem. Czy ten dzień może być udany? Oczywiście, że tak! Czy musi być nudny? Jak najbardziej nie! 

Pożegnanie starego roku jest ważnym momentem w życiu każdego człowieka. Stanowi symbol przemijania, ale i nadchodzących niespodzianek, nowych wrażeń i przeżyć. Warto celebrować ten dzień na swój sposób – nawet z dzieckiem. A może powinniśmy napisać: zwłaszcza z dzieckiem? 

Maluchy przecież jak nikt inny potrafią wyczuć emocje dorosłych. A ekscytacja, radość i dobre humory udzielają się dwa razy mocniej! Dlatego przygotujcie się na niezapomnianą zabawę z odrobiną sylwestrowego szaleństwa!

Warto wprowadzić dziecko w znaczenie dnia 31.12. Wytłumaczyć dlaczego świętujemy, dlaczego składa się życzenia w nocy. Możemy w tym celu opowiedzieć bajkę związaną z obchodzeniem sylwestra – również taką, którą sami wymyślimy. Możemy przedstawić również świętowanie za pomocą scenek, w których wykorzystamy lalki czy misie. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia!

Ważne, by dzień ten był miły i przyjemny zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Najcenniejsze jest wspólne spędzenie tego niesamowitego czasu – i to powinniśmy mieć na uwadze. Jeśli lubicie – możecie wspólnie przystroić pokój, w którym będziecie świętować. Kolorowe serpentyny, błyszczące łańcuchy – opcji jest naprawdę wiele.

Dzieci bardzo lubią przebrania, a więc polecamy, by wymyślić zabawne stroje dla całej rodziny. Może być to czerwony nos klauna czy opaska z kocimi uszami – nawet symboliczny element przebrania sprawi dziecku ogromną radość – rodzicom też!

Muzyka tego dnia towarzyszy ludziom na całym świecie. Pozwólmy sobie więc na małe szaleństwo! Ulubione piosenki rodziców oraz ulubione piosenki dzieci – tego dnia gust muzyczny wszystkich domowników powinien być zaakceptowany! Radosne tańce sprawią maluchowi wiele szczęścia i ekscytacji! 

Oczywiście nie należy zapomnieć o kolacji. Można zorganizować uroczysty posiłek lub po prostu zjeść coś pysznego w przerwie pomiędzy tanecznym szaleństwem. Ważne, by być blisko siebie – razem. 

A może by tak zorganizować sylwestrową herbatkę dla państwa zabawek? Lalki, autka oraz pluszaki na pewno ucieszą się z takiego zaproszenia!

W co się bawić w sylwestra z dzieckiem? Możliwości jest wiele! Można układać puzzle, wieżę z klocków, pobawić się w berka czy posągi, które gdy ustaje muzyka zastygają bez ruchu. Można też narysować to co chcielibyśmy, by wydarzyło się w nowym roku. Wiele zależy od wieku dziecka i przede wszystkim tego co lubi. 

Proponujemy także stworzenie masek karnawałowych, które założy cała rodzina w ten szczególny dzień. Najlepiej zrobić je samemu, z kolorowego papieru. Dobrą opcją jest zaangażowanie każdego z domowników do wyrażenia swojej twórczości – tak więc maski można zrobić dopiero wtedy gdy rozpoczniemy zabawę. 

Gdy dzieci są małe – trudno o to, by wytrzymały do północy. Warto wtedy ustalić sobie inną godzinę przywitania nowego roku. W tym celu można sprawdzić, o której – w różnych zakątkach świata – wita się nowo przybyły rok. Można zrobić to o 18 lub 20 – wszystko zależy od rytmu malucha. Uczymy wtedy składać dziecko życzenia noworoczne i – oczywiście – cieszymy się, że nadszedł kolejny rok. W tym celu można użyć urodzinowych trąbek do hucznego przywitania go! 

A może by tak przygotować orzeźwiający, kolorowy koktajl owocowy z przepięknymi parasolkami lub fikuśnymi mieszadełkami? Dzieci uwielbiają takie rzeczy; wszystko jest wtedy tak wyjątkowe i interesujące.

Sylwester z dzieckiem wcale nie musi być nudny. Przeciwnie – jest to niepowtarzalna okazja do wspólnej zabawy i szaleństwa, którego potrzebuje – od czasu do czasu – każdy z nas! Radosne śmiechy i atmosfera czułości na pewno nie opuszczą was tego dnia. Zastanówcie się co lubicie wspólnie robić i co sprawia wam największą przyjemność. A potem? Zróbcie to! Przywitajcie wspólnie nowy rok!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.

Szczegóły nowego kursu Gry i Zabawy integracyjne

Szczegóły nowego kursu: Gry i zabawy integracyjne

Kurs Gry i zabawy integracyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym to szkolenie, które zostało stworzone z myślą o rozwijaniu ważnych umiejętności społecznych i emocjonalnych u dzieci. Celem kursu jest zapewnienie im wspaniałej zabawy i równocześnie pomoc w rozwijaniu umiejętności, takich jak współpraca, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, empatia, kreatywność i rozwiązywanie problemów.