Jaki prezent na Dzień Babci i Dziadka?

Jaki prezent na Dzień Babci i Dziadka?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Po świątecznym odpoczynku i zabawie sylwestrowej zdaje się, że dorośli jak i dzieci pełni sił wracają do swoich obowiązków. Rozpoczął się styczeń i nie da się ukryć, że wielkimi krokami zbliża się ważne święto: Dzień Babci i Dziadka. Choć do tego szczególnego dnia zostało jeszcze trochę czasu, my już dziś chcemy zaproponować kilka prezentów, jakie można podarować dziadkom. I tworzenie których – co najważniejsze – sprawi dzieciom wiele radości i zabawy.

Jednymi z najlepszych prezentów jakie mogą podarować maluchy są oczywiście prace plastyczne. Wielkie emocje i serce jakie w to wkładają są wręcz rozczulające. Starają się i angażują, by stworzyć coś pięknego dla swoich bliskich. 

Naszą pierwszą propozycją będzie wydrukowanie kolorowanki przedstawiającej postać babci/dziadka i zachęcenie dziecka do wyklejenia jej. Można stworzyć włosy za pomocą wełny (w odpowiednim kolorze; wybór powinien należeć do dziecka) bądź wykleić je podartym kolorowym papierem. 

Świetnym pomysłem jest także wycięcie dużego serca, które następnie dzieci pokolorują (kredkami, mazakami, farbami) bądź ozdobią (naklejkami, brokatem). Na środku można przykleić zdjęcie malucha, o które uprzednio należy poprosić rodziców. Tak przygotowana laurka na pewno wzruszy dziadków!

A może stworzycie tulipana z papieru? Będzie potrzebny nam oczywiście drewniany patyczek bądź słomka, do której dokleimy wycięty z papieru kształt kwiatka. Tak przygotowaną pracę również można ozdobić brokatem bądź innymi ozdobami – przygotowanymi własnoręcznie czy znalezionymi w sklepie.

Dobrze sprawdzi się także odbicie rączki czy nóżki malucha na kolorowej kartce papieru. Malowanie rączek/nóżek farbami już samo w sobie będzie super zabawą i niepowtarzalnym przeżyciem! 

To propozycje prac plastycznych, które wydają nam się jednymi z ciekawszych pomysłów. Oczywiście jest ich dużo, dużo więcej, a jedyne co nas ogranicza to wyobraźnia; pamiętajcie, że wcale nie potrzeba wielu rzeczy, by stworzyć coś oryginalnego!

Cudownym prezentem dla babci i dziadka będzie także zaśpiewanie piosenki, wyrecytowanie – w miarę możliwości dziecka – krótkiego wierszyka czy zatańczenie przygotowanego wcześniej tańca. Już same słowa: kocham Cię mogą być najlepszym prezentem. 

To od Was – opiekunów – zależy na czym skupicie się z maluszkami. Czy na plastyce? Czy też na tańcu i śpiewie? 

A może macie jeszcze jakieś inne pomysły? Zdradźcie nam co planujecie na ten szczególny dzień! 

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.

Szczegóły nowego kursu Gry i Zabawy integracyjne

Szczegóły nowego kursu: Gry i zabawy integracyjne

Kurs Gry i zabawy integracyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym to szkolenie, które zostało stworzone z myślą o rozwijaniu ważnych umiejętności społecznych i emocjonalnych u dzieci. Celem kursu jest zapewnienie im wspaniałej zabawy i równocześnie pomoc w rozwijaniu umiejętności, takich jak współpraca, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, empatia, kreatywność i rozwiązywanie problemów.