Letni ogródek w żłobku

Letni ogródek w żłobku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Coraz częstsza, słoneczna pogoda aż zachęca do wyjścia na zewnątrz. Zwłaszcza w żłobkach czy klubach malucha, gdzie pod opieką opiekunów (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ) wakacyjne miesiące spędzają pełne energii maluszki.

To normalne, że wszyscy – dorośli jak i dzieci – pragniemy jak najczęściej wychodzić na świeże powietrze. To świetna okazja do zainteresowania światem przyrody najmłodszych, pokazania im otaczającego świata.

W dzieciach tkwi naturalna ciekawość, gen odkrywcy, a więc powinniśmy organizować zajęcia, które odpowiedzą na ich potrzeby.

Stąd też chcielibyśmy napisać wam o pomyśle zorganizowania letniego ogródka w żłobku…brzmi interesująco?

LETNI OGRÓDEK W ŻŁOBKU

Letni ogródek oczywiście najlepiej, by znajdował się w żłobkowym ogrodzie. Świetnie, jeśli w jego tworzenie zaangażujecie najmłodszych. Jak to zrobić? Oczywiście warto zacząć od wytłumaczenia dzieciom do czego służy taki letni ogródek, co może w nim rosnąć, w jaki sposób pielęgnować rośliny, jak je zasadzić. Można posłużyć się bajeczką, kolorowymi obrazkami czy naszymi kolorowymi kartami W OGRODZIE, które służą do omawiania tematyki ogrodnictwa i proponują ciekawe ćwiczenia. Znajdziecie je na naszej stronie z pomocami do pracy z dziećmi, o TUTAJ.

Prócz niesamowitej frajdy, u dzieci tworzenie ogródka kształtuje odpowiedzialność oraz ekologiczną postawę. Jest to więc świetny sposób na spędzenie letnich miesięcy w żłobku. 

Ważne jest, by dzieci w praktyce mogły poznać tajniki prowadzenia ogródka. Powinniśmy zapewnić im więc narzędzia ogrodnicze – najlepiej specjalnie przeznaczone dla dzieci – oraz oczywiście maksimum bezpieczeństwa. 

W mini ogródku powinny znaleźć się oczywiście różne rodzaje roślin: kwiaty, zioła, warzywa, owoce. Dzieci podczas sadzenia, a następnie uprawiania swoich roślin, poznają także nazwy różnych gatunków, które będa w ogródku rosły. 

Korzyści z uprawiania letniego ogródka są naprawdę ogromne. Frajda obserwowania jak rośliny rosną w nim jest niesamowita. Co więcej, gdy warzywa bądź owoce urosną, dzieci mogą degustować je podczas posiłków. Taki bezpośredni kontakt z przyrodą kształtuje u dzieci pozytywne, pożądane postawy względem matki natury, co ma wielkie znaczenie: także dla naszej planety!

Pomysł tworzenia letniego ogródka jest naprawdę dobrym pomysłem. Mamy nadzieję, że nasz wpis zainspiruje was do stworzenia czegoś niezwykłego w waszych ogrodach żłobkowych! 🙂 

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Rutyna w życiu dziecka. Korzyści

Rutyna w życiu dziecka. Korzyści

Rutyna kojarzy się w różnoraki sposób. Może być dla jednych bezpieczeństwem, a dla drugich nudą. Świat dorosłych różni sie jednak od świata dzieci. Okazuje się, że dzieci rutyny…potrzebują!

Jak muzyka wpływa na rozwój dzieci?

Jak muzyka wpływa na rozwój dzieci?

Muzyka towarzyszy nam na co dzień. Czy wiesz jednak, że prócz zabawy i dobrej rozrywki muzyka oznacza także rozwój? Sprawdź jak muzyka wpływa na rozwój maluchów…