Majówka z dzieckiem podczas koronawirusa

Majówka z dzieckiem podczas koronawirusa

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Dziś ostatni dzień kwietnia, a więc wielkimi krokami zbliża się…majówka. Dla wielu osób to czas spędzony wśród rodziny i przyjaciół, podczas majówki lubimy zwiedzać nowe miejsca, pokazywać dzieciom przeróżne atrakcje, robimy wspólnie to, na co wcześniej nie było czasu.

W tym roku wszystko jest nieco inne. W związku z pandemią koronawirusa wielu z nas musiało zmienić swój codzienny tryb działania. Zarówno rodzice, dzieci jak i opiekunowie w żłobkach (zobacz nasz kurs na opiekuna TUTAJ) musieli dostosować się do nowej rzeczywistości. Tak samo będzie w majówkę. Dla większości z nas będzie ona nieco inna niż zwykle. Wciąż musimy pamiętać o panujących ograniczeniach; spotkania w większym gronie przyjaciół czy podróże będziemy musieli odłożyć na później. I tutaj pojawia się pytanie….

Jak spędzić majówkę z dzieckiem podczas pandemii? 

Pójdź na spacer, odkryj leśne skarby.

Choć dalekie podróże są jeszcze niemożliwe, mamy możliwość spacerowania. Przechadzki po lesie z dzieckiem w praktyce wypadają  bardzo atrakcyjnie. Możemy razem chłonąć piękno natury, którego na co dzień zdarza nam się nie dostrzegać. Śpiew ptaków czy szum drzew – to muzyka, którą dziecko powinno poznać. W lesie można się wybiegać, poobserwować skarby przyrody, odkryć nowe zielone zakątki. Pamiętajcie jednak, by unikać zgromadzeń, a więc do lasu wybierzmy się jedynie w rodzinnym gronie – bez grupy przyjaciół. Można także wymyślić jakąś ciekawą legendę o miejscu, do którego zmierzamy. Być może o tym ogromnym, starym drzewie, które będziemy mijać? To zdecydowanie sprawi, że nasza piesza wycieczka stanie się w oczach dziecka jeszcze bardziej ekscytująca.

A może wspólny grill?

Jeśli posiadacie ogródek, na którym macie możliwość grillowania – to świetna opcja. Majówka przecież kojarzy się z grillowaniem. Można w czynność tę zaangażować dziecko – oczywiście z dala od ognia! Niech maluch doda ulubione składniki do sałatki i wymiesza je w misce. Przygotujcie wspólnie coś co najbardziej lubicie: być może kiełbaski bądź rybę. Dzieci zazwyczaj uwielbiają całą procedurę grillowania: nie tylko chodzi o smaczne jedzenie, ale przede wszystkim o całą procedurę przygotowywania i bycia razem. Jeśli jednak mieszkacie na bloku i nie macie możliwości grillowania na ogródku – możecie ugrillować coś na grillu elektrycznym. Bo czemu nie? W końcu to majówka.

Gry na świeżym powietrzu.

Mamy nadzieję, że pogoda w weekend majowy nas rozpieści. Jeśli tak, złapmy trochę słonka i pooddychajmy świeżym powietrzem. Naszą propozycją jest urządzenie maratonu gier (czy to planszowych, czy to karcianych – ważne, by były dostosowane do możliwości dziecka) na ogródku bądź balkonie. To aktywność, która pozwoli na zaangażowanie całej rodziny. Dzieci uwielbiają grać całą rodziną – mogą być to memory, układanie puzzli, układanie krótkich opowieści wraz ze Story Cubes. A być może macie jakieś inne, sprawdzone gry, z których skorzystacie podczas majówki?

Wycieczki rowerowe.

Jazda na rowerze to również atrakcyjny pomysł. Choć dorosłych na rowerze również obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, warto wybrać się na taką wycieczkę z dzieckiem, choć na chwilę. Jeśli nie chcecie jeździć po mieście, być może las okaże się idealnym pomysłem. Leśne zacisze pozwoli złapać cenne chwile spokoju i relaksu, który może przydać się na nowy tydzień. I tym samym mamy możliwość uniknięcia większej ilości osób, od których – pamiętajmy – należy zachować wymagany odstęp.

Może kreatywne prace plastyczne?

Może postawimy na kreatywność? Wiemy, że jako rodzice i opiekunowie (zobacz nasz kurs na opiekuna bez wychodzenia z domu TUTAJ) proponujecie maluchom wiele ciekawych, pobudzających wyobraźnię rozwiązań, jednak wykonanie ich z całą rodziną może być jeszcze bardziej ekscytujące. My proponujemy urządzenie małego, zabawkowego ogródka. Wystarczy mała skrzynka, w której będziemy urządzać nasz kawałek ziemi. Na środek proponujemy przyklejenie kawałka sztucznej trawy (mały kwadracik, w zależności od wielkości skrzynki) bądź czegoś, co może trawę przypominać. Dookoła kleimy brązową plastelinę, przypominającą ziemię. I zaczynamy zabawę. Tworzymy z plasteliny wystrój naszego ogródka: kolorowe kwiaty, przepiękne motyle siedzące na trawie. To naprawdę świetna zabawa, do której można dodać małe laleczki – jeśli takowe posiadacie. 

To nasze propozycje na spędzenie majówki z dzieckiem. Mamy nadzieję, że ograniczone atrakcje takie jak wyjazd do zoo, na basen czy do kina, nie przeszkodzą wam w spędzeniu miło czasu. Być może majówka będzie inna niż zwykle, a być może dla innych spędzenie jej w rodzinnej atmosferze to właśnie to, czego potrzebowali?

W każdym razie życzymy wam wszystkim miłych chwil, pełnych szczęścia i radości. W końcu to majówka – piękny czas!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.