Plastyka Sensoryczna. Czym jest i dla kogo?

Plastyka Sensoryczna. Czym jest i dla kogo?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Wydrukuj
Email

Jako osoby pracujące z dziećmi musimy wykazywać się niezwykłą wyobraźnią, kreatywnością oraz zaangażowaniem. Praca w przedszkolu czy żłobku (zobacz nasz kurs na opiekuna w żłobku TUTAJ) wymaga ciągłego dokształcania się, poszerzania swojej wiedzy, poszukiwania inspiracji.

Z tego też powodu warto zastanowić się nad wzięciem udziału w szkoleniach doskonalących. Dzięki nim zdobywamy nowe pomysły na zabawy i ćwiczenia wspierające rozwój dzieci, poszerzamy swój warsztat pracy, stajemy się coraz lepsi w tym co na co dzień robimy.

My jako Eduka Center oczywiście posiadamy w naszej ofercie tego typu szkolenia. Dlaczego? Jesteśmy osobami, które pasjonują się pedagogiką. W skład naszego zespołu wchodzą także pedagodzy – współpracujemy również z terapeutami czy specjalistami z zakresu pedagogiki specjalnej. Chcemy wspierać pracę osób na co dzień zajmujących się dziećmi, wiedząc, jak wiele zaangażowania trzeba okazać, by stać się dobrym opiekunem i nauczycielem.

Z naszych szkoleń dowiesz się między innymi: jak nauczyć dziecko pisać i czytać już w wieku 3.5 lat, jak uczyć dziecko liczenia, w jaki sposób nauczyć dziecko zegara, dowiesz się wiele o integracji sensorycznej u dzieci, motoryce małej czy dużej. Wszystkie kursy znajdziesz TUTAJ.

W dzisiejszym artykule chcemy jednak skupić się na metodzie Plastyki Sensorycznej. Jest to innowacyjna metoda pracy z dziećmi, która stanowi świetną alternatywę dla zajęć stolikowych czy popularnych kart pracy.

Można stwierdzić, że plastyka sensoryczna mocno osadzona jest w pedagogice zabawy. Możemy wykorzystywać elementy tej metody zarówno w zajęciach grupowych jak i indywidualnych. Sprawdzi się jak najbardziej podczas zajęć rewalidacyjnych czy z zajęć z zakresu terapii ręki bądź terapii pedagogicznej.

Metoda plastyki sensorycznej inspiruje do poszukiwania własnych rozwiązań. Warto samodzielnie tworzyć własne pomoce do zajęć i zabaw, warto wykorzystać swoje pomysły w praktyce – o tym właśnie mówi plastyka sensoryczna, która jest prosta w zastosowaniu i daje nam szerokie pole manewru. 

Jakie są jej zalety? 

Przede wszystkim daje dużą swobodę pracy z dzieckiem, jest bardzo rozwijająca, pozwala opiekunowi czy nauczycielowi stosować tak dane pomysły i ćwiczenia, że dziecko nie jest nawet świadome, iż w danym momencie ćwiczy konkretną sferę rozwoju. Pomaga uniknąć to niechęci dziecka do ćwiczenia – ono w tym czasie po prostu się…bawi! 🙂 To właśnie plastyka sensoryczna.

Warto dodać, że plastyka sensoryczna sprzyja relacyjności. Robimy coś wspólnie z dzieckiem, wspólnie doświadczamy, odkrywamy, bawimy się. Nie istnieje tutaj narzucony scenariusz, a możemy wspólnie wymyślić jak dane produkty wykorzystamy, co wpływa także na kreatywność.

Może być to sposób na dotarcie do dziecka, zacieśnienie więzi z dzieckiem, z którym mamy utrudniony kontakt. Sposób na zdobycie jego zaufania, sympatii. Przez wzgląd na jej swobodny charakter i brak sztywnych zasad postępowania oraz to, że jej podstawą jest dobrowolność, będzie świetnym wyborem pracy z dziećmi z różnego rodzaju deficytami czy trudnościami rozwojowymi. 

Plastykę sensoryczną można wykorzystać zarówno w pracy z dziećmi w wieku żłobkowym, przedszkolnym jak i starszymi. W swojej ofercie posiadamy szkolenie z zakresu plastyki sensorycznej, na które warto się zapisać, gdyż zawiera nie tylko szeroką wiedzę teoretyczną, ale także wiele przykładów praktycznych – na wykonanie zabaw i ćwiczeń.

Szkolenie znajdziecie na naszej stronie internetowej TUTAJ. Serdecznie polecamy – prowadzi je mgr Marta Siłakowska-Zioune, pedagog specjalny i terapeuta.

I pamiętaj: nigdy nie przestawaj się rozwijać w tym co robisz!

Nie widziałeś jeszcze naszego konta na facebook Instagram? Zobacz koniecznie teraz!

PS jesteśmy też na YOUTUBE!

Nasz Facebook

O nas

Jesteśmy Placówką Kształcenia Ustawicznego Wpisaną do Rejestru UM. Działamy na rynku od stycznia 2009 roku. Szkolimy online, ale też stacjonarnie w całej Polsce. Specjalizujemy się w szkoleniach pedagogicznym, bo pedagogika to nasza pasja a nie przypadek!

Więcej wpisów

Jak zorganizować wyjątkowe święto dnia matki w żłobku i przedszkolu?

Jak zorganizować wyjątkowe święto Dnia Matki w żłobku i przedszkolu?

Nadszedł maj, piękny miesiąc, który równocześnie jest miesiącem…mam! Właśnie w maju obchodzimy Dzień Matki: wyjątkowe święto, zarówno dla małych jak i dużych. To okazja, by wyrazić swoją wdzięczność i miłość. Świętowanie Dnia Matki ma ogromne znaczenie, szczególnie w żłobkach i przedszkolach, gdzie dzieci uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze relacje społeczne.

Ucz się teraz, zapłać później

Ucz się teraz, zapłać później!

Metoda odroczonych płatności to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie szkolenia lub kursu bez konieczności ponoszenia kosztów na samym początku. Polega to na tym, że kupujesz szkolenie i przesuwasz po prostu termin zapłaty za nie. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na czasie – chcesz już rozpocząć edukację – a nie posiadasz w danym momencie wystarczającej ilości środków.